ME siatkarzy. Sensacyjna Turcja poszła za ciosem, świetny start Niemców i Francuzów

W pozostałych spotkaniach drugiego dnia ME siatkarzy obyło się bez niespodzianek. Niemcy w grupie D bez problemów rozprawiły się z Chorwacją, a Francja pokonała w trzech setach Słowację.

MB
Earvin Ngapeth i Barthelemy Chinenyeze Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Earvin Ngapeth i Barthelemy Chinenyeze
To nie był udany początek ME siatkarzy dla Czarnogóry. Drużyna Veljko Basicia polegała głównie na Marko Vukasinoviciu i nawiązała wyrównaną walkę z przeciwnikiem tylko w trzecim secie. Zdecydowanie więcej do zaoferowania miała Bułgaria, która podeszła do meczu jako niekwestionowany faworyt. Ekipa Silvano Prandiego pokazała szybką i skuteczną siatkówkę, która zaowocowała kompletem punktów.

Pełną pulę wywalczyła także Turcja, która po sensacyjnej wygranej z Rosją poszła za ciosem i pokonała w piątek Hiszpanię. Ze zwycięstwa cieszyła się także Holandia, która pojedynek z Macedonią bez większych problemów zamknęła jedynie w trzech partiach.

Do jednostronnych starć doszło także w grupie D. Reprezentacja Niemiec kompletnie rozbiła bezradną Chorwację. Nasz zachodni sąsiad zdominował przeciwników w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ogromną różnicę zrobiła przede wszystkim postawa w bloku. Niemiecka ekipa zaliczyła ich jedenaście, a drużyna z Bałkanów tylko trzy.

Nie zawiódł także świeżo upieczony mistrz olimpijski. Francja imponowała skutecznością w ofensywie i czujnością przy siatce. Zespół Trójkolorowych zablokował przeciwników aż piętnaście razy i uporał się ze Słowacją w 79 minut.

Grupa B

Czarnogóra - Bułgaria 0:3 (22:25, 17:25, 25:27)

Grupa C

Turcja - Hiszpania 3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23) Holandia - Macedonia 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Grupa D

Chorwacja - Niemcy 0:3 (20:25, 13:25, 19:25) Francja - Słowacja 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

6 Estonia 5 3 6:14 414:446

---> ME siatkarzy. To pierwszy mecz reprezentacji Polski po igrzyskach. Jest dobrze!