Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Padły trzy nazwiska! To oni mogą zastąpić Vitala Heynena

Plotki na temat przyszłości Vitala Heinena absolutnie nie milkną. Wszystko wskazuje na to, że po mistrzostwach Europy pożegna się z funkcją selekcjonera Polaków. Kto go zastąpi? Głos w tej sprawie w Magazynie Sportowym RDC zabrał Waldemar Wspaniały.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Vital Heynen WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Vital Heynen
Były trener kadry, a obecnie szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS Waldemar Wspaniały postanowił wypowiedzieć się na temat przyszłości Vitala Heynena.

Spostrzegł, że za tydzień są wybory w związku, co sprawia, że powołany zostanie nowy zarząd, który będzie podejmować ważne decyzje.

- Patrząc na to, jak zachowuje się Heynen, to może być tak, że sam zrezygnuje. Trudno odpowiedzieć na to pytanie - ocenił Wspaniały w Magazynie Sportowym RDC.

Na tym jednak nie skończył. Postanowił też wskazać możliwych następców Belga. - Od kilku lat optuję za polskim trenerem - zaczął.

- Uważam, że są szkoleniowcy, którzy mogą tę reprezentację przejąć. Andrzej Kowal, Mariusz Sordyl, Michał Winiarski... To już niezłe nazwiska. Jest jeden bardzo mocny kandydat - podsumował.

W sobotę Biało-Czerwoni wystąpią w półfinale mistrzostw Europy. Zmierzą się ze Słowenią. Początek meczu o 17:30, transmisja w TVP 1, TVP Sport i na platformie WP Pilot.

Czytaj także:
Doping w Spodku ma ponieść Polaków. Kozamernik odniósł się do polskich kibiców
Słoweńcy znaleźli słabą stronę Polaków. Chcą ją wykorzystać!

ZOBACZ WIDEO: Świderski kandyduje na prezesa PZPS. "Chcę zjednoczyć środowisko, bo jest strasznie podzielone"


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
 • Wojtt Zgłoś komentarz
  Heynen jest zbyt dobrym trenerem i myślę, że nie powinniśmy pozwolić na jego odejście. Nie mieliśmy tak dobrego trenera od lat. Wiele z naszą reprezentacją osiągnął i jeszcze wiele
  Czytaj całość
  mógłby osiągnąć. Ale wiadomo jak jest w Polsce..ciągle tylko zmieniać jak coś nie wychodzi. Co z tego że nie poszło w Tokio, co z tego że nie będzie złota ME? Jesteśmy ciągle w ścisłej czołówce gdzie często decydują niuanse. Mamy świetnych zawodników, świetnego trenera i powinniśmy się tego trzymać. A jeśli już koniecznie mamy zmieniać to powinien być to Grbic.
  • prym Zgłoś komentarz
   W piłce kopanej mają super myśli szkoleniowe i też chcą Polaka jako trenera i widzę , że to zaraźliwe jest.
   • JasnePełne Zgłoś komentarz
    Szkoda że nie Nawrocki albo inny Kłos...
    • Legionowiak Zgłoś komentarz
     Już wolę, żeby następcą Heynena został Nikola Grbić! Wyżej wymienionych trenerów, czyli Kowala, Surdyka i Winiarskiego widziałbym jako asystentów właśnie Grbicia! Serb i Winiar
     Czytaj całość
     stworzyliby niezwykły duet trenerski!
     • wojciech126 Zgłoś komentarz
      Jestem całym sercem za Heynenem. Jedyne co mnie niepokoi, to język angielski jakiego używa. Mimo, że jest on bardzo poprawny, to jednak mówi z tak fatalnym akcentem, że obawiam się czy
      Czytaj całość
      wszyscy zawodnicy rozumieją co on mówi i jakie ma intencje do przekazania? Zwłaszcza jest to widoczne, w sytuacjach gdy nie idzie, a on jest bardzo zdenerwowany i mówi z szybkością karabinu maszynowego. Ciekawe, że żaden z dziennikarzy, podczas przecież licznych wywiadów, nie zapytał o to któregokolwiek z Polaków.
      • gawor Zgłoś komentarz
       Wspaniały oczadział. Nasze kluby prowadzą trenerzy zagraniczni, bo żaden Polak jak dotąd się nie wykazał. Jest tylko jeden trener lepszy od Heynena - to Nikola Grbić. Tylko czy będzie
       Czytaj całość
       chciał ?
       • matti3 Zgłoś komentarz
        " Polska myśl trenerska '' po sześciu latach wytężonej pracy rozłożyła ostatecznie żenską reprezentację . Teraz będzie rozkładała Chemika . Wydaje się , że
        Czytaj całość
        Waldemar Wspaniały podobnych "sukcesów'' oczekuje również po mężczyznach , którzy radzą sobie dobrze , a nawet bardzo dobrze . Wystarczy spojrzeć na wyniki Haynena i jeden mecz z Francja w żaden sposób jego osiągnięć nie przekreśli . Bo tak naprawdę chodzi tu o ten jeden nieudany mecz . Nie myli się tylko ten , co nic nie robi , a Belg jest trenerem pracowitym w przciwienstwie do oceniających go decydentów PZPS . Winiarski czy Bąkiewicz (?) . Myślę , że tak , ale jeszcze nie teraz . O reszcie polskich kandydatów nie powinno się nawet wspominać jeśli ma się na względzie dobro naszej siatkówki . Ufam , że Wspaniały uległ słabości chwili . Zresztą sam dobrym trenerem nie był i świata nie zwojował . Podobnie jak cała reszta przez niego wymieniona .
        • MAREK804 Zgłoś komentarz
         Myślę że należy dać szansę Winiarskiemu. Mamy teraz dużo bardzo dobrych zawodników, więc każdy ambitny trener sobie poradzi.
         • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
          No to eksperci tutaj antyHEYNENI będą zadowoleni. Szczególnie mam tutaj na myśli trolla Kris59 vel kas z portalu plusliga. Kibice Skry to jednak stan umysłu, oczywiście wyjątki.
          • martens54 Zgłoś komentarz
           Wszyscy, podani przez Wspaniałego, do pięt nie dorastają Belgowi. Szybko się o tym przekonamy.
           • Ave Silessia Zgłoś komentarz
            Z Bełchatowa wypływa taka opcja : Piechocki - prezes Czarnecki - vice Na stanowiskach prezes - vice może być zamiennie . Zadecyduje Morawiecki Gogol - trener Skład reprezentacji
            Czytaj całość
            rozpoczynają od libero Piechockiego juniora. Fantazje ? W naszym piekiełku wszystko jest możliwe
            • Robisz Zgłoś komentarz
             Komu zależy na odstawieniu Heynena? Chce odejść to ok.,ale to będzie osłabienie polskiej siatkówki.Po co to gadanie o następcach,którzy niczego nowego nie wniosą do reprezentacji,a
             Czytaj całość
             mają szansę ją zdestabilizować.Dla mnie machina p.t. Reprezentacja,działa prawidłowo.
             • Waldi73 Zgłoś komentarz
              Dla mnie wcale nie dziwne,że polaków nie zatrudniają zagranicą. Weżmie kadre wybranek Wspaniałego to zaraz wrócą lata 90 te gdzie cały czas Polska łupnia dostawała. Do dziś pamiętam
              Czytaj całość
              Wspaniałego jak brał czas...no grajcie noooo. To była jego podpowiedż : )
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×