Znakomity początek i koniec siatkarek #VolleyWrocław. Niespodzianka w Hali Orbita

Jedne i drugie cierpiały w przyjęciu, ale to przyjezdne szybciej znalazły receptę. W ostatnim meczu 2. kolejki Tauron Ligi siatkarki #VolleyWrocław pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:2, a MVP meczu została Natalia Murek.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki #VolleyWrocław WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
Zespoły z Wrocławia i Łodzi w pierwszej serii gier rozegrały po cztery sety. Wolejki uległy w Legionowie IŁ Capital Legionovii 1:3, a Grot Budowlane w takim samym stosunku pokonały Jokera Świecie. Ich trener Jakub Głuszak nie był do końca zadowolony z postawy drużyny.

- Zdarzały nam się jeszcze błędy i przestoje, jak ten w trzecim secie, przez co przegraliśmy tę partię. Ale jestem przekonany, że ten zespół będzie grał fajną siatkówkę i spróbujemy jak najszybciej to pokazać - tłumaczył.

Ale jego zespół miał problemy z wejściem w poniedziałkowe spotkania. Choć po asie serwisowym Martyny Łazowskiej łodzianki prowadziły 10:7, w dalszej części seta borykały się z kłopotami w przyjęciu. Straciły siedem punktów z rzędu i - przy okazji - kontrolę nad tą partią. Nie do zatrzymania okazała się kapitan zespołu Natalia Murek, a jej koleżanki na środku zamurowały siatkę tak, że piłki wpadały we wrocławskie boisko sporadycznie. W efekcie to #VolleyWrocław wygrał premierową odsłonę do 18.

Długa i zacięta walka miała także miejsce za to w drugiej odsłonie. Nadal jednak po stronie Grot Budowlanych brakowało siatkarki, która dałaby wyraźny sygnał do ataku swoją postawą. W połowie partii trener Głuszak podjął decyzję o zmianie na rozegraniu i Łazowską zastąpiła Maja Pelczarska, ale nadal jej koleżankom bardzo trudno było się przebić przez blok. Po chwili oglądaliśmy zmianę powrotną.

Przy stanie 19:14 dla Wolejek przyszedł jednak taki moment, w którym zespół gości uwierzył, że może wygrać. Obudziła się Julia Szczurowska w ataku, a wraz z nią łódzki blok. Z kolei po drugiej stronie szwankować zaczęło przyjęcie. Efekt? Walka na przewagi i wygrana siatkarek z "betkami" na koszulkach 28:26.

W trzecim secie atakująca Grot Budowlanych kontynuowała swój koncert i to przełożyło się na wynik. Tylko w tej partii była siatkarka m.in... #VolleyWrocław dołożyła dziewięć punktów. Choć lewe skrzydło u przyjezdnych nie działało tak, jak zespół by sobie tego życzył, Łazowska chętnie uruchamiała na środku Weronikę Centkę i to także przyczyniło się do wygranej do 19 w trzecim secie.

Czwarta część gry znów przyniosła emocje, a gospodyniom przede wszystkim wiarę w to, że nie skończą spotkania bez punktów do tabeli. Natalia Murek robiła co mogła na lewym ataku, a wspomagała ją Andrea Kossanyiova. Tymczasem po drugiej stronie siatki u Szczurowskiej zaczęła szwankować skuteczność. Doszło do zaciętej końcówki, ale nie na przewagi. Wygrały siatkarki Dawida Murka 25:23 i w Hali Orbita we Wrocławiu doszło do tie-breaka.

Kumulację wszystkiego mieliśmy właśnie w piątej partii, gdzie najpierw gospodynie prowadziły 8:4, a od razu po zmianie stron zrobił się remis. Wojnę nerwów, w której nie zabrakło także błędów, wygrał #VolleyWrocław na przewagi 18:16.

W następnej serii gier łodzianki podejmą Grupę Azoty Chemika Police, a wrocławianki czeka wyjazd do Kalisza na mecz z Energą MKS-em.

#VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:18, 26:28, 19:25, 25:23, 18:16)

#VolleyWrocław: Kaczmar, Murek, Bałucka, Rasińska, Kossanyiova, Fedorek, Adamek (libero) oraz Wellna, Gromadowska.

Grot Budowlani: Łazowska, Fedusio, Lisiak, Szczurowska, Górecka, Centka, Łysiak (libero) oraz Cleger, Pelczarska, Damaske, Lewandowska.

MVP: Natalia Murek (#VolleyWrocław)