Suwalski express przejechał się po beniaminku PlusLigi

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa MKS-u Ślepska Malow Suwałki z zespołem beniaminka LUK Lublin (3:0) w 2. kolejce PlusLigi 2021/2022.

Tomasz Rosiński
siatkarze Ślepska Malow Suwałki WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Ślepska Malow Suwałki
Zarówno Ślepsk, jak i LUK przegrały swoje mecze na inaugurację PlusLigi. Zespół z Suwałk musiał uznać wyższość Aluronu CMC Warty Zawiercie (1:3), zaś drużyna z Lublina poległa w starciu z Jastrzębskim Węglem (1:3).

Od początku rywalizacji gospodarze starali się narzucić swój styl gry i po skutecznym ataku Adriana Buchowskiego wyszli na prowadzenie 8:4. Spokojnie rozgrywał Joshua Tuaniga, natomiast przyjezdni razili nieskutecznością w ataku przez co nie potrafili niwelować strat. Podopieczni Andrzeja Kowala tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i triumfowali w pierwszym secie zdecydowanie do 19.

Po zmianie stron w dalszym ciągu suwalczanie dzielili i rządzili na boisku. Znakomicie poczynał sobie atakujący Bartłomiej Bołądź, którego wspierał przyjmujący Piotr Łukasik (15:9). Lublinianie wyglądali na zupełnie bezradnych i polegli w drugiej odsłonie 16:25.

W trzeciej partii siatkarze LUK Lublin w końcu postanowili bardziej zaryzykować i do pewnego momentu dotrzymywali kroku miejscowej ekipie (11:11). Jednakże z czasem MKS przyspieszył i objął prowadzenie 16:12. Suwalczanie bardzo dobrze zagrywali i ostatecznie odnieśli wiktorię 25:22, a w całej konfrontacji 3:0.