Sensacja w Bielsku-Białej. BKS rozbity przed własną publicznością

Siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz sięgnęły po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczne Piotra Mateli niespodziewanie łatwo uporały się w Bielsku-Białej z tamtejszym BKS-em BOSTIK.

Jacek Pawłowski
siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz
Faworytkami sobotniego starcia były gospodynie, które co prawda w dwóch pierwszych meczach nie zdołały zwyciężyć, jednak w starciu z wicemistrzem Polski pokazały się z dobrej strony. Za nimi przemawiała także historia pojedynków obu ekip w TAURON Lidze. Miażdżącą przewagę, 30 zwycięstw - 7 porażek, miały bielszczanki. Podopieczne Piotra Mateli sprawiły jednak rywalkom psikusa, wygrywając zaskakująco łatwo i po raz pierwszy w sezonie.

Przyjezdne od pierwszych akcji zaznaczyły swoją przewagę. Doskonale w ofensywie prezentowała się Patrycja Balmas, co pozwoliło Pałacowi odskoczyć na kilka punktów. Miejscowe, będąc pod presją, popełniały kolejne błędy. Szarpać starała się Martyna Borowczak. Jej wysiłki pozwoliły BKS-owi kilkakrotnie niwelować straty. W końcówce przypomniała o sobie Tatjana Bokan, wraz z Patrycją Balmas przechylając szalę zwycięstwa na stronę gości.

W drugim secie Dominika Pierzchała zastąpiła Martynę Świrad, jednak to nie pomogło miejscowym. Po raz drugi seta na swoją korzyść rozstrzygnęły Pałacanki, choć początkowo nic na to nie wskazywało. Bielszczanki bowiem szybko wypracowały przewagę, którą utrzymywały przez pół seta (14:10). Chwilę później nastąpił przestój, to kosztowało podopieczne Bartłomieja Piekarczyka wygraną. Niebagatelny wpływ na wynik miała zagrywka Zuzanny Szperlak, która pojawiła się na parkiecie w miejsce Mari Casemiro. Bohaterką decydujących akcji została Patrycja Balmas.

Trzecią odsłonę zespół Piotra Mateli rozpoczął od mocnego uderzenia (8:3). Walczące o pozostanie w grze miejscowe długo nie potrafiły znaleźć recepty na szalejącą w obronie Magdalenę Saad. Po ataku Tatjany Bokan było 15:11 dla bydgoszczanek. Od tego momentu ożywiły się miejscowe. Gabriela Orvosova i Weronika Szlagowska przedłużyły nadzieje kibiców na wygraną, doprowadzając w końcówce do remisu (19:19). W niej ciężar odpowiedzialności za wynik z powodzeniem wzięły na swoje barki Leticia Hage i Zuzanna Szperlak, pieczętując pierwszą wygraną w sezonie Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 23:25, 23:25)

BKS: Polak, Borowczak, Janiuk, Świrad, Orvosowa, Szlagowska, Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Kazała, Chmielewska, Pierzchała;

Polskie Przetwory Pałac: Balmas, Bokan, Cassemiro, Hage, Majkowska, Bałdyga, Saad (libero) oraz Szperlak, Kobus.

MVP: Magdalena Saad (Polskie Przetwory Pałac)