KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tak PZPS wybierze nowych trenerów reprezentacji Polski. Ważna decyzja na posiedzeniu zarządu

Przy okazji meczów o Superpuchar Polski kobiet i mężczyzn w Lublinie odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium Zarządu PZPS, które poprzedziło drugie spotkanie Zarządu nowej kadencji. Podjęto decyzję o sposobie wyboru trenerów reprezentacji Polski.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Sebastian Świderski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Sebastian Świderski
Podczas spotkania ustalono podział obowiązków i wybrano składy komisji. Prezes PZPS Sebastian Świderski odpowiadać będzie za seniorskie kadry halowe oraz Pion Komunikacji i PR. Wiceprezes i Sekretarz Generalny Jacek Sęk sprawować będzie nadzór nad Pionem Finansów. Wiceprezes Andrzej Lemek zajmie się Pionem Rozgrywek Krajowych i Międzynarodowych, a Artur Popko nadzorować będzie Pion Marketingu, Sprzedaży i Organizacji Imprez oraz Spółkę Polska Siatkówka. Za szkolenie odpowiedzialny będzie Tomasz Paluch, zaś za środowisko sędziowskie i kontakty międzynarodowe - Wojciech Maroszek.

Wyodrębniony został Zespół Seniorskich Kadr Narodowych siatkówki halowej, a Pion Szkolenia składać się będzie z zespołów siatkówki halowej i siatkówki plażowej i na śniegu. Dotychczasowy Pion Rozgrywek i Spraw Formalnych przekształcony został w Pion Rozgrywek Krajowych i Międzynarodowych.

Wybrane zostały również składy wydziałów - sędziowskiego, rozgrywek, szkolenia, ds. młodzieży, dyscypliny, siatkówki plażowej, trenerskiego, ds. kontaktów międzynarodowych, historycznej i odznaczeń, siatkówki kobiet oraz sądu odwoławczego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: spariodowała grę w tenisa. Padniesz ze śmiechu!

Podczas zebrania zarządu gościem był Jacek Nawrocki, który po sześciu latach zakończył pracę jako trener kobiecej reprezentacji Polski. Szkoleniowiec otrzymał od prezesa Sebastiana Świderskiego list, w którym napisał m.in.:

"Zdajemy sobie też sprawę z faktu, że przyszło Panu pełnić swą misję w trudnym momencie dla naszej żeńskiej siatkówki. Podjął się Pan niezmiernie trudnego zadania  wypełnienia luki pokoleniowej, która jest rezultatem pewnych zaniechań nie będących Pana udziałem. Jesteśmy przekonani, że praca Pana Trenera wykonana w czasie pełnienia roli selekcjonera, a nawet bardziej nauczyciela i wychowawcy będzie procentować w nieodległej przyszłości. Cenimy ogromnie Pańskie sukcesy w roli trenera klubowego, jak i z okresu pracy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale."

Na wniosek Świderskiego zarząd zdecydował o przeprowadzeniu konkursu na trenerów reprezentacji narodowych kobiet i mężczyzn. Za ich formułę oraz formalną realizację odpowiadać będzie Tomasz Paluch - członek prezydium we współpracy ze Świderskim i Aleksandrą Jagieło - członkiem zarządu PZPS.

Sprawdź także:

Polski kandydat na trenera kadry chce pracować na dwóch etatach. "To możliwe, a nawet wskazane"

Heynena by nie zatrudnił. Prezes klubu PlusLigi zdradza, czy to czas Winiarskiego w kadrze

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Grieg Zgłoś komentarz
  "Szkoleniowiec otrzymał od prezesa Sebastiana Świderskiego list, w którym napisał m.in.:" Polska język trudna język.
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
   Co kogo obchodzi pożegnalna laurka dla Nawrockiego… Kiedy wreszcie PZPS wyegzekwuje od Heynena szczegółową analizę zakończonego niepowodzeniem startu w Tokio i upubliczni ją (zwłaszcza
   Czytaj całość
   w zakresie uzasadnienia powołań olimpijskich).
   • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
    Oby nasza siatkarska centrala dobrze i mądrze wybrała nowych selekcjonerów! Bardzo mnie ciekawi, kto będzie trenował nasze siatkarki!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×