Stysiak na ławce, a jej klub łatwo wygrywa

Magdalena Stysiak weszła z ławki tylko w pierwszym secie meczu Vero Volley Monza z Acqua & Sapone Roma Volley Club. Nie przeszkodziło to w wygranej jej zespołu bez straty seta.

Arkadiusz Dudziak
Magdalena Stysiak Materiały prasowe / Serie A/Foto Galbiati / LVF / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
W poniedziałkowy poranek pisaliśmy o wielkim wyczynie Joanny Wołosz. Jej Prosseco Doc Imoco Volley Conegliano w niedzielę wygrało 3:0 i wyrównało rekord świata należący do VakifBanku Stambuł. (więcej TUTAJ) Dobrze poradził sobie także inny zespół grający w Serie A, w którym występuje reprezentantka Polski.

A mowa tutaj o Vero Volley Monza, którego barw broni Magdalena Stysiak. Trener zdecydował się dać odpocząć polskiej atakującej, która weszła z ławki tylko w pierwszej partii. Znakomicie swoją szansę wykorzystała Lise van Hecke. Rywalka Polki o miejsce w wyjściowej szóstce zaprezentowała się rewelacyjnie, w trzysetowym starciu zdobyła aż 27 "oczek", prowadząc swoją drużynę po pewne trzy punkty. Nie wiadomo czy w takiej sytuacji Belgijka nie dostanie więcej szans, właśnie kosztem Stysiak.

Kolejne zwycięstwo odniosły drugie w tabeli siatkarki Igor Gorgonzola Novara. Tym razem pokonały one Volley Bergamo 1991 3:0. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie zwycięskiej drużyny była Ebrar Karakurt, która zapisała na swoim koncie 16 "oczek".

Także w trzech setach zakończyło się starcie Unet E-work Busto Arsizio z Il Bisonte Firenze. Lepsze okazały się gospodynie. Również 3:0 Bartoccini Fortinfissi Perugia ograło Deltę Despar Trentino.

Ciekawe, ale również trzysetowo było w starciu Vbc Trasporti Pesanti Casalmaggiore z drużyną beniaminka Megabox Ondulati Del Savio Vallefoglia. Gospodynie zwyciężyły 3:0. Nieco bardziej zacięty okazał się mecz, w którym Savino Del Bene Scandicci pokonało 3:1 Reale Mutua Fenera Chieri.

Wyniki 7. kolejki:

Acqua & Sapone Roma Volley Club - Saugella Monza 0:3 (22:25, 18:25, 22:25)

Unet E-work Busto Arsizio - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

Savino Del Bene Scandicci - Reale Mutua Fenera Chieri 3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:16)

Delta Despar Trentino - Bartoccini Fortinfissi Perugia 0:3 (18:25, 21:25, 19:25)

Vbc Trasporti Pesanti Casalmaggiore - Megabox Ondulati Del Savio Vallefoglia 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Volley Bergamo 1991 - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (15:25, 18:25, 20:25)