KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Heynen trenerem polskich siatkarek? Wszystko się wyjaśniło

Do PZPS wpłynęły 24 zgłoszenia kandydatów na selekcjonera reprezentacji siatkarek. Wiemy już, jaką decyzję podjął Vital Heynen.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Vital Heynen WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Vital Heynen
- Poprowadzenie kadry Polski siatkarek byłoby ciekawym wyzwaniem, jednak nie mam odpowiedniej pozycji, żeby się o nią starać. Może za jakiś czas, jeśli będę miał doświadczenie w pracy z kobietami. Póki co go nie mam - przyznał Vital Heynen w wywiadzie dla WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Belgijski szkoleniowiec dodał, że nigdy nie mówił, że będzie starał się o posadę selekcjonera naszej żeńskiej reprezentacji. Media wprawdzie wymieniały Heynena wśród kandydatów, ale on sam nie miał takich ambicji.

PZPS 20 listopada o północy zakończył przyjmowanie zgłoszeń na selekcjonerów kadry siatkarek i siatkarzy. Do federacji ostatecznie wpłynęło 30 aplikacji, z czego 24 dotyczy drużyny kobiet.

Jak pisze "Super Express", nie ma tam nazwiska Heynena. - Nie wysłałem niczego, nie byłem nawet zaznajomiony z procedurą wyboru - zdradził były już trener Biało-Czerwonych, cytowany przez serwis sport.se.pl.

Wcześniej 52-letni Heynen głośno mówił o tym, że zorganizowanie konkursów na selekcjonerów siatkarskich reprezentacji nie było dobrym krokiem.

- Kiedy wielkie firmy szukają kogoś na ważne stanowisko, nie dają ogłoszenia i nie pytają "kto chce zostać dyrektorem", tylko stwarzają profil na podstawie informacji o tym, jakie umiejętności będą kluczowe i na tej podstawie headhunterzy szukają kandydata. Tak powinno się działać w Polsce - argumentował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz:
Vital Heynen skrytykował pomysł PZPS-u. Chodzi o konkurs

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: olbrzymie święto na ulicach! Te obrazki robią wrażenie
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  To czy konkurs na trenera kadry to dobre czy złe rozwiązanie to jedna sprawa. Ale mówienie przez nowego prezesa PZPS przed ogłoszeniem konkursu kto byłby wymarzonym kandydatem spowoduje,
  Czytaj całość
  że jeśli to Grbić zostanie trenerem kadry to natychmiast pojawią się głosy że konkurs był "ustawiony". A Serb z miejsca zyska miano "pupilka" Świderskiego. Będą wyniki - wszystko będzie OK. Brak wyników - pożywka dla mediów i kibiców gotowa.
  • artur127 Zgłoś komentarz
   ma bardzo dobry PR , jest wyszczekany , dobrze umie rozmawiać i przedstawiać swoje stanowisko. . Ale fakty są bezlitosne : od czasów MŚ przegrał wszystko mając do dyspozycji najlepszą
   Czytaj całość
   kadrę w historii polskiej siatkówki.
   • sarenka 01 Zgłoś komentarz
    Bardzo mądra i rozważna decyzja Heynen. Ma całkowitą rację co do tegoż, że w pierwszej kolejności powinien być postawiony cel, a następnie wyłoniony człowiek który sprosta temu
    Czytaj całość
    zadaniu. Chciałbym dodać jeszcze do tej wypowiedzi to, że dotyczy to również pozostałego sztabu szkoleniowego, aby znając braki i słabe strony powołanych zawodniczek, tak dobrać tych ludzi, aby byli w stanie je poprawić lub wyeliminować. Pozostaje jeszcze kwestia współpracy z zawodniczkami. To nie jest zarządzanie np. koncernem paliwowym, a grupą ludzi, w tym przypadku kobiet, gdzie trudno zmusić zespół do bezwarunkowego posłuszeństwa, a większość decyzji powinna być akceptowana przez cały zespół. Stąd potrzebny jest uznany autorytet i poważanie w świecie siatkarskim.
    • Aga3333 Zgłoś komentarz
     szkoda ...
     • 10 pompek Zgłoś komentarz
      Heynen ma rację. Jakieś konkursy na trenera to co najmniej chory (żeby nie pisać debilny) pomysł. Myślałem, że Świderski z tego zrezygnuje. Niestety z niezrozumiałych dla mnie
      Czytaj całość
      względów tego nie zrobił.
      • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
       Szkoda, że Heynen nie startuje na selekcjonera Reprezentacji Polski siatkarek! Może kiedyś "szalony", ale dobry Belg wystartuje na stanowisko, które zhańbił Dzban Nawrocki!
       Czytaj całość
       Cóż, ważne jest to, że aż 24 trenerów chce bić się o fotel selekcjonera Reprezentacji Polski siatkarek! Liczę, że Ola Jagieło i jej współpracownicy dokonają dobrego, mądrego i przemyślanego wyboru nowego selekcjonera! Oby pamiętali, nigdy więcej drugich Dzbanów Nawrockich! Reprezentacja Polski siatkarek potrzebuje nowego życia i dobrej energii do gry, szczególnie, że w 2022 roku, w Polsce będą Mistrzostwa Świata siatkarek! Kibice, w tym ja, mają swoje oczekiwania! Ja jako kibic polskiej siatkówki, dawno napisałem na forum swoje osiem punktów, dot. nowego selekcjonera naszych siatkarek. Z nich się nie wycofam, będę je powtarzał do dnia, gdy poznamy nowego szkoleniowca. Nawet mogę wam przypomnieć: 1. oczekuję, że nowy trener zbuduje naszą kadrę siatkarek z prawdziwego zdarzenia; 2. znów kadra będzie wygrywać i odniesie sukcesy; 3. oczekuję, że nowy trener będzie gwarantem tego, że nasze dziewczyny odniosą przy nim wielki i niespodziewany sukces na Mistrzostwach Świata siatkarek 2022, które będą rozgrywane w Polsce; 4. znów w kadrze siatkarek zapanuje spokój, szacunek i dyscyplina; 5. trener nie będzie z siebie robił "Dzbana" Nawrockiego. Od nowego selekcjonera oczekuję bardzo mocno, wręcz kładę nacisk na to, że: 6. będzie budował Reprezentację Polski siatkarek, gdzie liderką gry i zespołu będzie Zuzanna Górecka (piszę jako jej wielki fan, po raz kolejny i nie ostatni); 7. Zuza będzie otrzymywać na każde zgrupowanie, rozgrywki i inne turnieje, nawet na mecze towarzyskie, powołania (bez względu na jej formę). Wyjątek to powody zdrowotne; 8. Zuza Górecka będzie grać w każdym meczu.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×