Hit w Rzeszowie na rozpoczęcie siatkarskiego weekendu. ZAKSA po raz kolejny nie straci seta?

Już na sam początek siatkarskiego weekendu zaplanowany został hit 11. kolejki Tauron Ligi, w którym wicelider Developres Bella Dolina podejmie liderujący Chemik Police. GKS Katowice skazany jest na pożarcie, wybierając się do lidera PlusLigi.

Jakub Fordon
siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Pierwsze piątkowe starcie odbędzie się w Kędzierzyn-Koźlu, gdzie niepokonany lider PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA podejmie GKS Katowice na rozpoczęcie 10. kolejki. Wyraźnym faworytem tego pojedynku są kędzierzynianie, którzy dotychczas wygrali wszystkie ligowe spotkania, a ponadto triumfowali ostatnio na inauguracje Ligi Mistrzów z OK Merkur Maribor.

Od początku sezonu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała tylko jeden mecz, o Super Puchar Polski przeciwko obecnemu mistrzowi, Jastrzębskiemu Węglowi. Aktualny lider PlusLigi zrewanżował się rywalom w starciu ligowym, wygrywając u siebie 3:0.

Katowiczanie plasują się obecnie na dziewiątej pozycji w tabeli i skupiają się na walce o awans do ćwierćfinału PlusLigi. Na obecny moment wydaje się, że aż pięć drużyn rywalizować będzie o ósme miejsce. Przy aktualnej formie zwycięzcy Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie zdobycie przynajmniej jednej partii przez zespół z Katowic wydaje się trudnym zadaniem.

Fani Tauron Ligi na sam początek siatkarskiego weekendu otrzymali hit 11. kolejki, w którym Developres Bella Dolina Rzeszów podejmie Grupę Azoty Chemik Police. Gospodynie staną przed szansą objęcia prowadzenia w ligowej tabeli, mistrz Polski będzie miał natomiast okazję do rewanżu za finał Super Pucharu kobiet.

Rzeszowianki tracą obecnie dwa punkty do lidera z Polic, który mimo identycznego bilansu nie wygrał żadnego spotkania dopiero po tie-breaku. Gospodynie pokonały już w tym sezonie zespół Chemika po wyrównanej batalii w Super Pucharze kobiet rozgrywanym na terenie rywala. Problemem zespołu z Rzeszowa może być ciężki terminarz, trzy z ostatnich czterech starć wiceliderki Tauron Ligi zakończyły dopiero po pięciu setach.

Znacznie mniej wysiłku miał dotychczas Chemik Police, który rozegrał tylko jeden tie-break, właśnie z rzeszowiankami. Mistrz Polski przegrał w tym sezonie tylko jedno ligowe spotkanie, z ŁKS Commercecon Łódź. Na inauguracje Ligi Mistrzyń lider Tauron Ligi w trzech setach uporał się z węgierskim Fatum Nyiregyhaza. Szansa na rewanż za odebrane trofeum już o 20:30.

Piątek w PlusLidze:

17:30, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice (transmisja w Polsacie Sport)

Piątek w Tauron Lidze:

20:30, Developres Bella Dolina Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police (transmisja w Polsacie Sport News)

Przeczytaj także:
Wilfredo Leon wiodącym graczem włoskiego hitu
Zacięty bój w meczu rywali PGE Skry. Łukasz Wiese z niezłym występem

Czy Chemik Police zrewanżuje się Developresowi Bella Dolina Rzeszów za porażkę w Super Pucharze kobiet?