Wilfredo Leon wiodącym graczem włoskiego hitu

Bardzo dobra postawa siatkarzy Sir Sicoma Monini Perugia. Prowadzili prawie przez całe starcie z Itasem Trentino i odnieśli zwycięstwo 3:0. Nie próżnował na boisku Wilfredo Leon.

Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Na zakończenie pierwszej kolejki fazy grupowej czekał dobrze wyglądający deser. Siatkarze z Perugii oraz Trentino mogli sprawić, że będzie również dobrze "smakować" oglądającym. W jednej z najsilniejszych lig w Europie, oba zespoły mają po 22 punkty i ustępują w tabeli wyłącznie Lube. W Lidze Mistrzów są oczywiście kandydatami do zwycięstwa w grupie w towarzystwie Fenerbahce oraz AC Cannes.

Ekipa z Perugii kilkakrotnie budowała przewagę w pierwszym secie zanim na dobre odjechała Itasowi Trentino. Sir Sicoma Monini było jednak konsekwentne, nie dało się wybić z uderzenia i odniosło zwycięstwo 25:21.

Drużyna Nikoli Grbicia, byłego szkoleniowca ZAKSY, rozpędziła się i w drugim secie wygrała 25:18. W podstawowym składzie nie zabrakło Wilfredo Leona. Reprezentant Polski był wiodącym zawodnikiem. Zdobył najwięcej punktów, wykonał najwięcej serwisów i unikał błędów w przyjęciu.

Trzy poprzednie mecze o stawkę miedzy drużynami zakończyły się po trzech setach. Tradycja została zachowana. Wyraźnie lepsi na boisku gospodarze zamknęli mecz najszybciej jak było to możliwe i zdecydowanie pokonali włoskiego konkurenta 3:0. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:22.

Sir Sicoma Monini Perugia - Itas Trentino 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

Perugia: Anderson, Ricci, Rychlicki, Leon, Sole, Giannelli, Colaci (libero) oraz Płotnicki

Trentino: Cavuto, Kazijski, Lisinac, Lavia, Michieletto, Podrascanin, Zenger (libero) oraz Sperotto

Czy Sir Sicoma Monini Perugia będzie najlepsza w grupie Ligi Mistrzów?