Beniaminek znacznie lepszy niż weteran PlusLigi

LUK Lublin tym razem przystąpił do meczu w roli faworyta. Nie przerosło go to. Beniaminek już w pierwszym secie sprawił lanie 25:13 Cerradowi Enei Czarnymi Radom, a ostatecznie wygrał całe spotkanie 3:1.

Bartosz Filipiak z LUK Lublin Materiały prasowe / PlusLiga / Na zdjęciu: Bartosz Filipiak z LUK Lublin
Kilka pozytywnych niespodzianek, sprawionych po awansie do elity, pozwoliło lublinianom przesunąć się w pobliże górnej połowy tabeli. Co jeszcze ważniejsze dla nich, zbudowali przewagę nad klubami znajdującymi się na dole stawki. Między innymi nad Cerradem Eneą Czarnymi Radom, którzy po poważnym falstarcie dopiero w poprzedniej kolejce zabrali się za punktowanie. Do Lublina przyjechali po zwycięstwie 3:2 z Cuprum Lubin. Nie poszli jednak za ciosem.

W pierwszym secie beniaminek sprawił siatkarskie lanie przeciwnikom. Uskrzydlony zwycięstwami z takimi "firmami" jak Skra oraz Resovia wygrał 25:13. Aż sześć punktów zdobył blokiem. Trzy razy zatrzymał radomian Jan Nowakowski, dwa razy Bartosz Filipiak i raz Wojciech Sobala.

Trener Jakub Bednaruk reagował na ten kataklizm zmianami. Na boisko zostali wprowadzeni Sebastian Warda, Bartosz Firszt oraz Paweł Rusin. Zadaniem dla nowych zawodników było pobudzenie Czarnych do walki i nawiązanie równorzędnej rywalizacji. Udało się tego dokonać i Czarni wygrali w drugim secie 25:22. Konfrontacja rozpoczęła się w pewien sposób od początku.

Czas pokazał, że Czarnych nie było stać na więcej w tym meczu. Zimny prysznic podziałał na gospodarzy, którzy odzyskali wigor, a przede wszystkim pomysł na grę. W trzecim secie LUK wygrał 25:18, a jego najskuteczniejszymi zawodnikami byli Jan Nowakowski oraz Wojciech Włodarczyk. Od początku czwartej partii ponownie lublinianie byli o kilka kroków przed przeciwnikiem i zwyciężyli 25:14.

LUK Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 22:25, 25:18, 25:14)

LUK: Wachnik, Sobala, Pająk, Włodarczyk, Nowakowski, Filipiak, Watten (libero) oraz Romać, Gniecki, Gregorowicz (libero)

Czarni: Faryna, Santana, Lemański, Nowak, Berger, Parkinson, Nowowsiak (libero) oraz Kędzierski, Rusin, Gąsior, Warda, Firszt

MVP: Jan Nowakowski (LUK)