Mistrz przerwał rewelacyjną passę w PlusLidze

Jastrzębski Węgiel przyjechał jak po swoje i w dobrym stylu odniósł zwycięstwo 3:0 z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Gospodarze zostali zatrzymani po siedmiu kolejnych wygranych.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla Materiały prasowe / Jastrzębski Węgiel / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Indykpol AZS Olsztyn ponownie wystąpił w roli gospodarza. Poprzednio drużyna Marco Bonitty miała swoje problemy, ale stanęła na wysokości zadania i zwyciężyła 3:2 ze Stalą Nysa. Atakujący Karol Butryn zarzucał sobie i kompanom z zespołu złe podejście do meczu. W konfrontacji z mistrzem Polski nie chcieli powtórzyć błędu, mimo to stanowili tło dla przeciwnika.

Olsztynianie cieszyli się do soboty rewelacyjną serią siedmiu zwycięstw, która pozwoliła znaleźć się w czołówce PlusLigi. Czwarci Akademicy tracili do wicelidera z Jastrzębia-Zdroju tylko trzy punkty, dlatego sobotnia konfrontacja wyrastała na hit kolejki. Ten jednak nie był ekscytującym starciem.

Naładowany energią Jastrzębski Węgiel nadawał ton wydarzeniom od pierwszego seta. Uczestnik Ligi Mistrzów miał dużo sposobów na punktowanie przeciwnika z Warmii, któremu tym razem ewidentnie brakowało argumentów. Świetnie w rywalizacji z byłym klubem prezentował się Jan Hadrava, którego zatrzymanie było ponad możliwości Akademików.

Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21, a w drugiej Jastrzębski Węgiel odniósł jeszcze wyraźniejsze zwycięstwo 25:18, choć rywalizacja była do czasu wyrównana. Coraz lepiej prezentował się Tomasz Fornal, który najwidoczniej nie chciał, żeby mecz przerodził się w jednoosobowe show Jana Hadravy.

Hadrava zaczął dokładać potężne zagrywki do skutecznych ataków i po kilkunastu minutach w trzecim secie było prawie jasne, że ten mecz długo nie potrwa. Skończyło się wynikiem 25:20 i komplet punktów trafi do Jastrzębia-Zdroju.

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)

AZS: Firlej, DeFalco, Jakubiszak, Butryn, Andringa, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Król, Siwczyk, Ciunajtis

JW: Gladyr, Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Szymura

MVP: Jan Hadrava (JW)