Nazwiska trenerów kadry jeszcze nie teraz. Padł nowy termin

Wciąż nie wiadomo, kto obejmie siatkarskie reprezentacje Polski. Początkowo mówiło się o tym, że nazwiska trenerów zostaną ogłoszone jeszcze przed Bożym Narodzeniem. TVP Sport przekazało, że może to się zmienić.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
reprezentacja Polski siatkarzy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
Trwają wybory następców Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego, którzy do niedawna pełnili odpowiednio funkcję selekcjonerów reprezentacji mężczyzn i kobiet.

Początkowo mówiło się o tym, że nazwiska nowych trenerów ogłoszone zostaną 17 grudnia. Załatwienia sprawy jeszcze przed świętami chcieli m.in. prezes PZPS Sebastian Świderski i Aleksandra Jagieło, przewodnicząca zespołu ds. siatkówki kobiet.

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że na oficjalne decyzje przyjdzie poczekać do początku przyszłego roku. TVP Sport przekazało, że Sebastian Świderski jest już po rozmowach z trzema kandydatami, w tym m.in. Stefano Lavarinim.

Przypomnijmy, że Lavarini to jeden z czterech kandydatów na selekcjonera kadry kobiet. Oprócz niego o stanowisko ubiegają się Stephane Antiga, Alessandro Chiappini i Daniele Santarelli.

W przypadku kadry mężczyzn również mowa o czterech nazwiskach. Personalia kandydatów, na ich prośbę, nie zostały jednak ujawnione. Nieoficjalne doniesienia mówią m.in. o Nikoli Grbiciu i Marcelo Mendezie.

Czytaj także:
Wywalczyli z Projektem Warszawa punkt, który w takich spotkaniach jest podwójnie cenny
Jastrzębski Węgiel idzie przez Ligę Mistrzów jak burza. "Każdy mecz to inna historia"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zaręczyny w przerwie meczu? To się nigdy nie znudzi
Kto powinien objąć kadrę kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×