Faworyci grupy D Ligi Mistrzów ponownie udowodnili swoją wyższość

W drugiej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów faworyci grupy D ponownie nie zawiedli. Zenit Sankt Petersburg oraz Berlin Recycling Volleys zdobyli komplet punktów i ich bezpośrednie starcia powinny zadecydować o tym, kto awansuje do ćwierćfinału.

Jakub Fordon
Berlin Recycling Volleys Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Berlin Recycling Volleys
W środę odbyły się spotkania drugiej kolejki grupy D Ligi Mistrzów, w których Vojvodina Nowy Sad gościła Zenit Sankt Petersburg, a Benfica Lizbona podejmowała Berlin Recycling Volleys.

W obu starciach goście, którzy mają zdecydowanie większe doświadczenie w rozgrywkach europejskich byli faworytami.

Początek spotkania w Serbii nie wyszedł po myśli Zenita Sankt Petersburg, ale od połowy seta drużyna z Rosji przejęła inicjatywę i kontrolowała przebieg gry. W drugiej partii miejscowi zostali zmiażdżeni, przegrywając do 13. Trzecia odsłona była bardzo podobna do premierowej, ponownie dopiero w późniejszej części obudzili się podopieczni Tuomasa Sammelvuo, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:0.

Dłużej potrwał pojedynek w Portugalii, gdzie przez pierwsze dwa sety gospodarze byli zdecydowanie słabszą drużyną. W połowie trzeciej odsłony spotkania Benfica Lizbona odjechała rywalom na pięć punktów, a swoją przewagę powiększyła pod koniec do aż dziesięciu "oczek". W kolejnej partii podobnego zrywu podopiecznych Marcela Matza nie było, Berlin Recycling Volleys szybko się otrząsnął i wyszedł mocno zmotywowany, kontrolując grę od samego początku. Zespół z Niemiec wygrał ostatecznie 3:1.

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys na własnym parkiecie zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg, a Benfica Lizbona gościć będzie Vojvodinę Nowy Sad. Oba spotkania odbędą się za niecały miesiąc.

Bezpośredni awans do ćwierćfinału uzyska najlepszy zespół w grupie, o wyjściu drużyny z drugiego miejsca zadecyduje mała klasyfikacja stworzona z innymi klubami, które nie znajdą się na bezpośrednio premiowanej pozycji.