KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"To może mu zaszkodzić". Legenda o nowym selekcjonerze

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Pod uwagę brane są cztery kandydatury. W rozmowie z "Faktem" swoich faworytów wskazały Małgorzata Glinka i Katarzyna Skowrońska.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Małgorzata Glinka-Mogentale w trakcie siatkarskich zajęć dla dzieci w Glinka Academy Materiały prasowe / Glinka Academy / Małgorzata Glinka-Mogentale w trakcie siatkarskich zajęć dla dzieci w Glinka Academy
Od czasu zakończenia mistrzostw Europy reprezentacja Polski kobiet pozostaje bez selekcjonera. Jackowi Nawrockiemu skończył się kontrakt, a były już selekcjoner pracuje obecnie w Grupie Azoty Chemiku Police. Kto będzie jego następcą? To wciąż niewiadoma.

Jedyną pewną informacją jest to, że trenerem polskich siatkarek będzie obcokrajowiec. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 szkoleniowców, z których została wybrana czwórka. Szansę na to stanowisko mają Stephane Antiga, Daniele Santarelli, Stefano Lavarini i Alessandro Chiappini.

Antiga i Chiappini pracują w Polsce, a Santarelli i Lavarini prowadzą czołowe włoskie kluby. O to, kto powinien zostać selekcjonerem Biało-Czerwonych "Fakt" zapytał legendarne polskie siatkarki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zaręczyny w przerwie meczu? To się nigdy nie znudzi

- Antiga ma wprawdzie doświadczenie pracy w Polsce, ale paradoksalnie to może mu trochę zaszkodzić. Stawiałabym na Santarellego. To młody trener, który już dużo osiągnął, a jeszcze wiele może zdobyć - powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale.

Z kolei Katarzyna Skowrońska nie wskazała konkretnego szkoleniowca. - Dla mnie najfajniejszą ścieżką zawsze była włoska, dlatego każdy z kandydatów z Italii będzie dobrym wyborem - dodała.

Nazwisko nowego selekcjonera może być znane jeszcze przed końcem 2021 roku.

Czytaj także:
Liga Mistrzów. Sir Sicoma Monini Perugia zwyciężyła, ale Nikola Grbić musiał sięgnąć po gwiazdy
Wytoczył ciężkie działa przeciwko polskiemu klubowi. "Wiele rzeczy, które mówi, jest nieprawdą"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (13)
 • Janusz54 Zgłoś komentarz
  Wg mnie powinni wziąć wreszcie pod uwagę wypowiedzi znanego i największego eksperta w dziedzinie każdego rodzaju sportu co prawda zboczeńca seksualnego, niejakiego Legionowiaka!!! Ileż
  Czytaj całość
  jego wypowiedzi mają głębokiego sensu, głęboko ukrytego ale jednak!!!
  • sarenka 01 Zgłoś komentarz
   Całkowita zgoda co do włoskiej drogi. Kultura gry Imoco V. C. przekonuje mnie do postawienia na Daniele Santarelliego. Wydaje mi się, że Antiga nie będzie w stanie zmienić mentalu
   Czytaj całość
   zawodniczek, a ponad to będzie obarczony pewnymi trendami Polskiej Ligii, zwłaszcza co do powołań niektórych zawodniczek.
   • BlazejB Zgłoś komentarz
    Dużo spekulacji odnośnie nazwiska. Brakuje mi rozważań nad koncepcją. Jaka ma być kadra? Jaki ma być styl gry?
    • kristobal Zgłoś komentarz
     obojętnie, który zostanie trenerem reprezentacji. Najważniejsze, żeby pomijana była przy powołaniach Zuzanna Górecka
     • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
      Dobrze, że byłe siatkarki wypowiadają się o nowym selekcjonerze Reprezentacji Polski siatkarek! Nikt z nas nie wie, kto będzie nowym szkoleniowcem naszych siatkarek! Ja liczę, że będzie
      Czytaj całość
      to taki, który będzie budował reprezentację tak, że liderką gry i zespołu oraz gwiazdą kadry będzie moja ulubiona i ukochana "siatkarska bogini", Zuzanna Górecka!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×