IłCapital Legionovia Legionowo z "fałszywą atakującą" pokonuje Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Siatkarki IłCapital Legionovii Legionowo zdołały podtrzymać zwycięską passę i udadzą się na przerwę świąteczną w dobrych nastrojach. Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz nie zdołała wykorzystać absencji liderki legionowskiej ekipy.

Piotr Woźniak
siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo
Przed spotkaniem w obu ekipach doszło do znaczących roszad. Po stronie bydgoskiej nominalna libero, Magdalena Saad, wcieliła się w rolę przyjmującej. Z kolei biały trykot założyła Zuzanna Szperlak. Z powodu choroby w tym spotkaniu nie mogła wystąpić Gyselle Silva Franco.

Siatkarskie szachy trenera Lavariniego przyniosły efekty, skuteczne w defensywie zawodniczki z Bydgoszczy po ataku z jednej nogi Pauliny Majkowskiej prowadziły 11:8. Gospodynie wyrównały w końcówce, dzięki asowi serwisowemu Alicji Grabki (21:21). Końcówka należała do faworytek, które po błędzie w polu zagrywki Mariany Cassemiro wybrnęły z nie lada tarapatów (25:23).

Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz ponownie z impetem otworzyła seta, tym razem gdy Grabka nie "spotkała się" z wbiegającą z drugiej linii Darią Szczyrbą było 7:9. Widział to też trener Alessandro Chiappini i zdecydował się wprowadzić na prawe skrzydło Maję Szymańską. Bydgoszczanki prowadząc 24:21 pozwoliły doprowadzić do walki na przewagi, ale blok na Różański przesądził o wyrównaniu stanu spotkania (24:26).

Wystarczyły trzy minuty przerwy, by znów na parkiecie dominowały legionowianki, a do działań ofensywnych w coraz większym stopniu włączała się Yaprak Erkek (9:4). Zespół IŁ Capital Legionovii Legionowo w końcu zagrał tak, jak oczekują jego kibice - skutecznie i z efektywnym pierwszym tempem. Siatkarki gości w ostatniej akcji seta zbagatelizowały kiwkę Turczynki i miejscowy zespół pewnie zwyciężył 25:16.

Współpraca Szperlak i Saad w obronie gwarantowała efektowne obrony i nierzadko piłka lądowała tuż pod sufitem. Za wrażenia artystyczne jednak w siatkówce nikt punktów nie daje i to gospodynie potrafiły lepiej wykańczać swoje akcje. W ostatnich minutach meczu swój debiutancki punkt zdobyła Sonia Stefanik. Seria udanych zagrywek Erkek właściwie przypieczętowała fakt, że komplet punktów pozostał w IłCapital Arenie Legionowo (25:15). Dla legionowianek to ósme zwycięstwo z rzędu.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:15)

Legionovia: Tokarska, Różański, Szczyrba, Erkek, Gryka, Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Szymańska, Damaske, Dąbrowska, Stefanik
Polskie Przetwory: Balmas, Saad, Casemiro, Majkowski, Bałdyga, Hage, Szperlak (libero) oraz Kobus, Szczepańska-Pogoda, Mazurek

MVP: Yaprak Erkek (IŁ Capital Legionovia Legionowo)

Trener o wyborze selekcjonera kadry Polski. "Nie zawsze rozumiem sens"

Czy zespół Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdoła awansować do play-off?