Pierwszoligowcy przed dużą szansą. Mogą zapisać się w historii

Na wtorek zaplanowane zostały dwa kolejne spotkania w ramach siatkarskiego Pucharu Polski. Do walki o 1/8 finału przystąpią dwie ekipy z 1. ligi. Czekać ich będzie jednak trudne zadanie.

Mateusz Kozanecki
Polski Cukier AVIA Świdnik Materiały prasowe / Polski Cukier AVIA Świdnik / Na zdjęciu: Polski Cukier AVIA Świdnik
Rywalizacja w 1/16 Pucharu Polski rozpoczęła się w poniedziałek. Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy SMS PZPS Spała i Indykpol AZS Olsztyn. Zespół z PlusLigi jedynie w drugim secie miał drobne problemy - ta partia rozgrywana była na przewagi. W trzeciej olsztynianie postawili kropkę nad "i", wygrywając do 11.

Teraz w ślady podopiecznych Javiera Webera mogą pójść MKS Ślepsk Malow Suwałki i Asseco Resovia Rzeszów, które we wtorek przystąpią do zmagań.

Ich przeciwnikami również będą zespoły występujące na co dzień na zapleczu PlusLigi. Przed trudniejszym zadaniem stanie KPS Siedlce, który podejmował będzie zespół z Rzeszowa.

Siedlczanie zajmują aktualnie 5. miejsce w rozgrywkach z dorobkiem 28 punktów. Resovia z kolei w PlusLidze znajduje się na 7. pozycji. Zawodnicy Alberto Giulianiego staną przed szansą przerwania kiepskiej passy. W ostatnich pięciu meczach wygrali tylko raz - z MKS Ślepsk Malow Suwałki (3:0).

7. w tabeli Polski Cukier AVIA Świdnik zmierzy się natomiast z walczącym o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołem z Suwałk. Ewentualna wygrana któregoś z pierwszoligowców będzie niespodzianką. Jednocześnie dla zawodników to duża szansa na pokazanie się na tle wyżej notowanego rywala.

Oba wtorkowe spotkania rozpoczną się o godz. 18:00. Zwycięzca meczu w Świdniku zmierzy się z lepszym w starciu MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie. Triumfator drugiego pojedynku rywalizował będzie z Exact Systems Norwid Częstochowa bądź PGE Skrą Bełchatów.