Zespół Bartosza Bednorza powalczy o pierwsze trofeum w tym sezonie

Półfinałowe starcie Zenitu Kazań nie dostarczyło wielu emocji, bowiem drużyna Bartosza Bednorza w trzech setach rozprawiła się z Lokomotiwem Nowosybirsk. Ich przeciwnikiem w walce o trofeum będzie mistrz Superligi, Dynamo Moskwa.

Jakub Fordon
siatkarze Zenitu Kazań Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Zenit Kazań przeszedł fazę grupową Pucharu Rosji jak burza. W żadnym spotkaniu nie stracił nawet seta, ale awans do Final Four wywalczył dopiero po wygranej nad Kuzbassem Kemerowo, który przed meczem z drużyną Bartosza Bednorza miał na swoim koncie również komplet dwóch zwycięstw.

Oprócz zespołu Polaka awans do kolejnej fazy uzyskało Dynamo Moskwa oraz Lokomotiw Nowosybirsk. Zapewniony udział miał już gospodarz turnieju, Zenit Sankt Petersburg.

W półfinale lider rosyjskiej Superligi zmierzył się z wiceliderem, Lokomotiwem Nowosybirsk. Drugą parę stworzył Zenit Sankt Petersburg z Dynamem Moskwa.

Spotkanie na początku nie dostarczyło wielu emocji, bowiem szybko odskoczyła drużyna z Kazania, która bezproblemowo zgarnęła premierową odsłonę. Lokomotiw obudził się w drugiej partii, jednak w połowie pozwolił rywalom na doprowadzenie do remisu i objęcie prowadzenia w końcówce.

Najciekawiej było w trzeciej odsłonie meczu, Lokomotiw odrabiał każdą stratę do rywali jednak tylko do pewnego momentu. Ponownie najważniejsza część seta lepiej rozegrał zespół Bartosza Bednorza, który ostatecznie zamknął spotkanie bez straty seta.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Dmitrij Wołkow, który na swoim koncie zapisał 19 punktów. Polak zainkasował dla swojego zespołu 8 "oczek".

Zenit Kazań wygrał dotychczas cztery mecze w Pucharze Rosji nie przegrywając przy tym żadnego seta. W finale spotka się z Dynamem Moskwa, który w półfinale pokonał gospodarza turnieju, Zenit Sankt Petersburg 3:1. Aktualny mistrz Superligi jest jedynym zespołem, który w tym sezonie pokonał drużynę Bartosza Bednorza.

Ostateczne starcie w Pucharze Rosji zaplanowano na 17:00 czasu polskiego w niedzielę.