Fantastyczne trio na wagę trzech punktów. Aluron CMC Warta nie odpuszcza czołówce

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie potwierdzili przynależność do PlusLigowej czołówki. Podopieczi Igora Kolakovicia pokonali MKS Ślepsko Malow Suwałki 3:0. Fantastyczny występ w tym meczu zanotowało trio Konarski - Niemiec - Conte.

Jacek Pawłowski
siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Siatkarze Stali Nysa we wtorek przegrali swoje spotkanie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Andrzeja Kowala mieli szansę odskoczyć od rywala zajmującego ostatnie miejsce w PlusLidze, jednak nie wykorzystali swojej szansy. Gracze Aluron CMC Warty Zawiercie udowodnili, że przepaść dzieląca obie ekipy w tabeli jest nieprzypadkowa.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Gospodarze starali się wywierać presję mocną zagrywką, jednak na niewiele to się zdało. Po kilku akcjach podopieczni Igora Kolakovicia przejęli inicjatywę. Po błędach Adriana Buchowskiego goście odskoczyli na trzy punkty. Mimo gorszch momentów doświadczony przyjmujący był motorem napędowym swojej ekipy, wspólnie z Andreasem Takvamem przez długi czas utrzymywał w grze ekipę Ślepska. Na niewiele się to zdało, kapitalnie bowiem prezentowali się Patryk NiemiecFacundo Conte i Dawid Konarski. Wspomniane trio przypieczętowało wygraną Zawiercian na otwarcie.

Kolejna partia wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu miejscowych. W dalszym ciągu nie zawodził Andreas Takvam, odpowiedni rytm złapali także Bartłomiej Bołądź i Paweł Halaba. To pozwoliło Suwalczanom do połowy seta utrzymywać kilkupunktową przewagę. Goście bardzo powoli dochodzili do głosu, na dobre przejmując inicjatywę dopiero w końcówce. Po asie serwisowym Facundo Conte Aluron CMC Warta prowadziła 20:18. Miejscowi jeszcze kilkakrotnie zmniejszali dystans, jednak nie zdołali postawić kropki nad "i". Decydujące ciosy zadał Uros Kovacević.

Skrzydła w ekipie z Zawiercia funkcjonowały doskonale, nic dziwnego, że Miguel Tavares Rodrigues właśnie na nich opierał grę ofensywną w trzecim secie. Kapitalnie prezentował się zwłaszcza Dawid Konarski, grający na 72-procentowej skuteczności. Niewiele gorszy był Facundo Conte. Mimo to gospodarze nie spasowali. Adrian Buchowski, po słabszym momencie, wrócił do gry podwójnie zmotywowany. Blok i atak tego gracza pozwoliły Ślepskowi odrobić straty (13:13). W drugiej połowie seta goście wrzucili jednak wyższy bieg i ponownie odjechali Suwalczanom. Duża w tym zasługa Urosa Kovacevicia, który punktował rywali w każdym elemencie. Zespół Andrzeja Kowala, podobnie jak w poprzednich partiach, nie zdołał odpowiedzieć, przegrywając po raz dziesiąty w sezonie.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)

Ślepsk: Bołądź, Takvam, Buchowski, Tuaniga, Halaba, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik.

Aluron CMC Warta: Konarski, Zniszczoł, Conte, Niemiec, Tavares, Kovacević, Żurek (libero) oraz Malinowski.

MVP: Dawid Konarski