Demolka. Grupa Azoty Chemik Police robił, co chciał

Konfrontacja w Policach zapowiadała się lepiej niż wyglądała. Grupa Azoty Chemik nie dał szans Grotowi Budowlanym Łódź. W nieco ponad godzinę rozbił przeciwnika 3:0.

siatkarki Grupy Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police
Grudzień nie był dobrym miesiącem dla mistrza Polski. Chemik poniósł porażki w Tauron Lidze i stracił prowadzenie w tabeli. Na dodatek przegrał z Imoco Volley Conegliano w Lidze Mistrzyń, przez co znalazł się poza miejscami premiowanymi awansem do ćwierćfinału. Przed powrotem do gry o punkty pracował nad obroną i relacjami rozgrywającej z atakującymi. Było widać poprawę w tych elementach.

Budowlani przyjechali do Polic z trenerem Jakubem Głuszakiem i libero Justyną Łysiak, którzy byli związani z Chemikiem. Drużyna z Łodzi złapała nieco rozpędu przed przerwą świąteczno-noworoczną i przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli, jednak w niedzielę nie miała dużo do powiedzenia na boisku.

Chemik rządził już w otwierającym secie. Pierwsza jego próba ucieczki została poskromiona przez Budowlanych, ale druga okazała się skuteczna. Policzanki wygrały 25:16, przypomniały o dużym atucie - bloku, sprowokowały liczne błędy po stronie łodzianek. W rywalizacji atakujących Jovana Brakocević-Canzian prezentowała się lepiej niż Ana Cleger.

Jakub Głuszak apelował na przerwach. Trener próbował przekazać wskazówki taktyczne, mobilizować Budowlane, ale na niewiele się to zdało. Chemik przegrywał 1:3 na początku drugiego seta, ale natychmiast odwrócił wynik na 4:3. Od tego momentu gospodynie miały zaliczkę do końca rundy, która zakończyła się wynikiem 25:13. Poza wspomnianą Brakocević-Canzian w ofensywie Chemika brylowały Agnieszka Kąkolewska i Martyna Łukasik.

Policzanki poradziły sobie bez podstawowej libero i zarazem byłej zawodniczki Budowlanych - Marii Stenzel. Zastąpiła ją z powodzeniem Aleksandra Żurawska. W trzecim secie Chemik potrzebował najwięcej energii do odniesienia zwycięstwa, ale też nie można go było nazwać wyrównanym. Lepsza drużyna zamknęła mecz wygraną 25:16.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:13, 25:16)

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Milenković, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Żurawska (libero) oraz Czyrniańska, Rios, Lipska

Budowlani: Łazowska, Fedusio, Górecka, Lisiak, Centka, Gleger, Łysiak (libero) oraz Lewandowski, Pelczarska, Szczurowska, Damaske

MVP: Martyna Łukasik (Chemik)