• Skoki

Lokomotiw Kaliningrad wraca na właściwe tory pod nieobecność Malwiny Smarzek

Po gorszym okresie gry na właściwe tory wraca Lokomotiw Kaliningrad. Drużyna Malwiny Smarzek wygrała na wyjeździe z Zariecze Odincowo 3:0. Ponownie rosyjski zespół musiał radzić sobie bez Polki.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Gorszy okres gry pod koniec 2021 i na początku 2022 roku pojawił się w drużynie Lokomotiwu Kaliningrad. Zespół Malwiny Smarzek przegrał w finale Pucharu Rosji, a następnie stracił pozycję lidera w rosyjskiej Superlidze kobiet.

Wydaje się, że zespół Polki wraca na właściwe tory, bowiem w starciu z Zariecze Odincowo nie dał rywalkom żadnych szans. W każdym secie gospodynie nie dobiły do granicy 20 punktów.

Z powodu przerwy świątecznej Lokomotiw zmuszony był ponownie radzić sobie bez atakującej reprezentacji Polski. Tym razem nieobecność Smarzek nie przeszkodziła jej drużynie w zgarnięciu kompletu punktów.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Irina Woronkowa, który na swoim koncie zapisała 14 punktów, w tym siedem asów.

Lokomotiw Kaliningrad powrócił aktualnie na prowadzenie w rosyjskiej Superlidze kobiet, jednak dotychczasowy lider - Dynamo Kazań dopiero rozegra swój mecz na zakończenie 13. kolejki.

Kolejne spotkanie zespół Polki rozegra już w środę, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Metarem Czelabińsk. Na 18 stycznia zaplanowany został pojedynek w ramach 4. kolejki Lidze Mistrzyń, do Kaliningradu przyjedzie SC Dresdner.

13. kolejka Superligi kobiet:

Jenisej Krasnojarsk - Urałoczka Jekaterynburg 2:3 (25:21, 25:21, 22:25, 8:25, 12:15)

Leningradka Sankt Petersburg - Proton Saratów 2:3 (20:25, 25:17, 20:25, 25:22, 6:15)

Dynamo Krasnodar - Metar Czelabińsk 3:2 (22:25, 25:23, 15:25, 25:23, 15:10)

Indiezit Lipieck - Minczanka Mińsk 3:1 (23:25, 25:16, 25:18, 25:16)

Gubernija Niżny Nowogród - Dynamo Moskwa 0:3 (10:25, 20:25, 23:25)

Zariecze Odincowo - Lokomotiw Kaliningrad 0:3 (14:25, 17:25, 13:25)

Kolejka potrwa do poniedziałku.

Przeczytaj także:
W Aleksandrowie Łódzkim zgasło światło. Blisko sześć setów na zapleczu ekstraklasy!
Zażarte batalie klubu Bartosza Kurka. Polak był skuteczny

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Lokomotiw Kaliningrad utrzyma prowadzenie w Superlidze kobiet po ostatnim meczu w kolejce?