Zmiana lidera w grupie Projektu Warszawa

W konfrontacji na szczycie wicelider był wyraźnie lepszy od lidera. Dzięki zwycięstwu 3:0 Dynamo Moskwa wyprzedziło Zirrat Bankasi Ankara i prowadzi w grupie Ligi Mistrzów, w której rywalizuje Projekt Warszawa.

siatkarze Dynama Moskwa Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Dynama Moskwa
Siatkarze z Moskwy wcześnie dali do zrozumienia przeciwnikom, że wywalczenie jakiegokolwiek punktu w tym meczu będzie skomplikowane. Dynamo objęło prowadzenie 4:0, a później powiększało przewagę w pierwszym secie. Zirrat Bankasi próbował jeszcze cokolwiek zdziałać, ale z czasem okazało się, że będzie to możliwe najwcześniej w drugiej partii. Po 21 minutach gry było 25:12.

Dynamo prezentowało się wyraźnie lepiej we wszystkich siatkarskich elementach i nie pozwoliło odebrać sobie inicjatywy w dalszej fazie meczu. Rosyjska drużyna wygrała w drugim secie 25:20, a w trzecim 25:15. Po kilkanaście punktów dla lepszego zespołu zdobyli Denis Bogdan, Jarosław Podleśnik i Cwetan Sokołow.

Konfrontacja w Ankarze to jedyna, do której doszło w tym tygodniu w grupie B. Projekt Warszawa nie mógł zmierzyć się we własnej hali z Greenyardem Maaseik z powodu zakażeń koronawirusem. Mecz zostanie rozegrany w lutym w Belgii.

Ziraat Bankasi Ankara - Dynamo Moskwa 0:3 (12:25, 20:25, 15:25)

Ziraat: Eksi, Atanasow, Gunes, Ter Maat, Camejo Durruthy, Bulbul, Tokgoz (libero), Bayraktar (libero) oraz Tuinstra, Yucel

Dynamo: Bogdan, Lichoszercow, Sokołow, Podleśnik, Bełogorcew, Pankow, Kerminen (libero) oraz Sventitskins, Semyszew

Tabela grupy B:

Mecze Punkty Sety
1. Dynamo Moskwa 3 8 9:2
2. Ziraat Bankasi Ankara 3 6 6:4
3. Projekt Warszawa 2 1 3:6
4. Greenyard Maaseik 2 0 0:6

Czytaj także: Sytuacja była nieciekawa. Kapitan ratowała Chemika w Lidze Mistrzyń Czytaj także: Mistrz Polski był tłem. Dużo cierpkich słów po meczu ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego wejścia na stadion jeszcze nie widzieliście!

Czy Dynamo Moskwa będzie najlepsze w grupie Ligi Mistrzów?