Thriller w Bielsku-Białej. Zwycięzcę poznaliśmy po ponad dwóch godzinach gry

W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu Tauron Ligi po ponad dwugodzinnej batalii BKS Bostik Bielsko-Biała pokonał #VolleyWrocław 3:2. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została przyjmująca zwycięskiej drużyny, Aleksandra Kazała.

Jakub Fordon
drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała Materiały prasowe / Bartłomiej Budny / Na zdjęciu: drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Faworytem starcia w Bielsku-Białej był miejscowy BKS BOSTIK, który radzi sobie coraz lepiej w Tauron Lidze. Na koniec 2021 roku po tie-breaku bielczanki pokonały mistrza Polski - Grupę Azoty Chemika Police, a 2022 rozpoczęły od wygranej w Bydgoszczy. Gorzej w ostatnim czasie spisuje się #VolleyWrocław, który po zmianie trenera i odejściu Natalii Murek przegrał dwa mecze bez zdobycia seta.

Po wyrównanym początku spotkania w połowie premierowej odsłony odskoczyły gospodynie zdobywając siedem punktów z rzędu. Po wypracowanej sporej przewadze bielczanki kontrolowały dalszy przebieg seta, wygrywając ostatecznie 25:15 po błędzie w ataku Andrei Kossanyiovej.

Na kolejną partię wrocławianki wyszły z Martą Wellną w podstawowym składzie zamiast debiutującej Yunieski Robles. Nadal jednak lepiej radziły sobie gospodynie, budując czteropunktową przewagę. #VolleyWrocław zniwelował stratę w końcówce po wejściu Adrianny Szady i Niny Kocić. Do wyłonienia zwycięzcy drugiej odsłony meczu potrzebna była gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Mateusza Żarczyńskiego doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Zespół z Wrocławia złapał wiatr w żagle i lepiej rozpoczął trzeciego seta wychodząc na czteropunktowe prowadzenie. Gdy BKS złapał kontakt, rywalki popisały się serią pięciu punktów z rzędu, po której zwycięstwo drugiej z rzędu partii było na wyciągnięcie ręki. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka dopełniły formalności zapewniając sobie minimum jedno "oczko" do ligowej tabeli.

Spotkanie zaczęło wymykać się spod kontroli gospodyń, które ruszyły do natarcia. Podrażnione bielczanki od samego początku seta prowadziły pięcioma punktami kontrolując przebieg gry i powiększając przewagę. Ostatecznie Dominika Pierzchała przedłużyła szanse swojej drużyny, kończąc ostatnią akcję czwartej odsłony starcia w Bielsku-Białej.

O końcowy sukces oba zespoły musiały powalczyć w tie-breaku, który mocnym uderzeniem rozpoczęły zawodniczki BKS-u (4:0). Gdy siatkarki z Wrocławia zbliżyły się na dwa punkty, gospodynie rozpoczęły swój koncert. Od stanu 9:7 punktowały już tylko podopieczne Mateusza Żarczyńskiego. Całe spotkanie zakończyła Gabriela Orvosova pieczętując wygraną bielczanek.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - #VolleyWrocław 3:2 (25:15, 26:28, 19:25, 25:15, 15:7)

BKS BOSTIK: Kazała, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Janiuk, Polak, Drabek oraz Borowczak, Chmielewska, Bartkowska, Świrad, Mazur (libero)

#VolleyWrocław: Kossanyiova, Bałucka, Gromadowska, Robles, Fedorek, Kaczmar, Bodasińska (libero) oraz Wellna, Szady, Kocić, Hawryła

MVP: Aleksandra Kazała (BKS BOSTIK Bielsko-Biała)