Małe problemy mistrza Polski w Bydgoszczy

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Tauron Ligi mistrz Polski Grupa Azoty Chemik Police z małymi kłopotami zwyciężył w Bydgoszczy 3:1 z miejscowym Polskie Przetwory Pałacem. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została przyjmująca Dani Drews.

Jakub Fordon
siatkarki Grupy Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police
Mistrz Polski w starciu z bydgoszczankami był wyraźnym faworytem. Aktualnie Grupa Azoty Chemik Police plasuje się na pozycji wicelidera Tauron Ligi, a Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz broni się przed strefą spadkową.

Policzanki wyszły pełnym składem na spotkanie w Bydgoszczy, ale ku zdziwieniu to gospodynie dyktowały warunki zmuszając Jacka Nawrockiego do szybkiej przerwy. Jak można było się spodziewać, Grupa Azoty Chemik odrobił straty i wyszedł na prowadzenie za sprawą dwóch z rzędu skutecznych akcji Martyny Łukasik. W dalszej części premierowej odsłony oglądaliśmy wyrównane starcie. Ostatecznie po grze na przewagi nieoczekiwanie triumf odniosły bydgoszczanki.

Przez połowę drugiej partii oba zespoły prezentowały podobny poziom. Jednak jak można było się spodziewać policzanki wrzuciły w końcu wyższy bieg odskakując na pięć punktów. Po ataku Agnieszki Kąkolewskiej Grupa Azoty Chemik doprowadził do remisu.

W kolejnej odsłonie meczu po wyrównanym boju ostatecznie odskoczyły policzanki, ale dopiero w drugiej części seta. Po ataku Dani Drews przewaga zespołu Jacka Nawrockiego wynosiła już sześć punktów, a w kolejnej akcji Amerykanka zakończyła trzecią partię spotkania.

Obraz gry w czwartym secie był podobny do poprzedniego. Po wyrównanej pierwszej połowie partii policzanki ponownie odskoczyły na sześć punktów i po ataku najlepszej zawodniczki meczu - Dani Drews zakończyły spotkanie w Bydgoszczy. Po małych problemach w premierowej odsłonie Grupa Azoty Chemik Police odniósł ostatecznie końcowy triumf.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (26:24, 21:25, 19:25, 18:25)

Polskie Przetwory Pałac: Majkowska, Bałdyga, Cassemiro, Hage, Szczepańska, Szperlak, Saad (libero) oraz Mazurek, Bozdeva, Różyńska

Grupa Azoty Chemik: Wasilewska, Kowalewska, Drews, Kąkolewska, Brakocević, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Milenković, Pol, Naiane

MVP: Dani Drews (Grupa Azoty Chemik)