Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Włodzimierz Sadalski: Ważne będzie opanowanie

Losowanie par półfinałowych nie ułożyło się pomyślnie dla Polaków. W sobotnim meczu biało-czerwoni zmierzą się z Bułgarami, którzy w turnieju grają bardzo dobrze. - Bułgaria ma zawodników o lepszych warunkach fizycznych niż Francja. Są mocniejsi w ataku i zagrywce - powiedział na łamach portalu plusliga.pl Włodzimierz Sadalski.

Natalia Skorecka
Natalia Skorecka

Zdaniem Włodzimierza Sadalskiego losowanie ułożyło się dla Polaków nie najlepiej. Podkreśla on jednak, że bardzo ważne jest ominięcie Rosjan. - Bułgaria ma zawodników o lepszych warunkach fizycznych niż Francja. Są mocniejsi w ataku i zagrywce - powiedział.

Koordynator reprezentacji kobiet i mężczyzn uważa, że biało-czerwoni nie stoją na straconej pozycji w rywalizacji z Bułgarami. Zauważa, że w sparingach rozgrywanych w Spale podopieczni Daniela Castellaniego dwukrotnie pokonali swoich półfinałowych rywali. - Na pewno ich atutami są atak i zagrywka. Osobny temat stanowi Matej Kazijski. Na pewno mamy lepsze przyjęcie i obronę. Nasi środkowi przewyższają bułgarskich. W takim meczu na pewno ważna będzie dyspozycja dnia, mocne nerwy i odporność na stres - ocenia.

Włodzimierz Sadalski podkreśla, że sobotnie spotkanie różnić się będzie od poprzednich pojedynków. Wymienia stres i adrenalinę - jako czynniki wpływające na grę. - Ważnym będzie ich opanowanie. Porażka oznacza wyeliminowanie z walki o finał - powiedział.

Koordynator reprezentacji kobiet i mężczyzn stwierdził, że trenerzy na pewno będą chcieli przypomnieć zawodnikom poprzednie pojedynki z sobotnimi rywalami. - Wygraliśmy z Bułgarią w ważnym meczu mistrzostw świata w Japonii. Rok później mieliśmy znakomitą serię w Lidze Światowej - wymienia.

Zdaniem Włodzimierza Sadalskiego powtórzenie wyników z minionych lat jest w zasięgu drużyny. - Ważne w takim meczu jest, żeby wszyscy zawodnicy mieli dyspozycję zbliżoną do optymalnej. Gdy jeszcze choć jeden zawodnik zagra jak w transie, to można w ciemno liczyć na zwycięstwo - stwierdził.

Jego zdaniem zespołowość oraz świetna komunikacja między zawodnikami i z trenerem są niewątpliwie atutami polskiej reprezentacji. - Podobne cechy dostrzegłem w drużynach Rosji i Bułgarii. Może dlatego zaliczam tę trójkę do najlepszych w mistrzostwach Europy - skończył.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
plusliga.pl
Komentarze (1)
 • Smerf-Maruda Zgłoś komentarz
  Powalająca opinia! Panie koordynatorze, na tym poziomie trzeba grać i nie oglądać się na wyniki losowania! Tak samo można by oceniać, gdybyśmy mieli za przeciwnika Rosję bądź
  Czytaj całość
  Francję. W czwórce nie ma słabych! A losowanie złożyło się tak jak powinno, na krzyż z drugim zespołem równolegle grającej grupy, czyli los wyprostował kombinacje przy zielonym stoliku.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×