Małe zaskoczenie w Tauron Lidze. Bielszczanki zachowały zimną krew

BKS BOSTIK Bielsko-Biała umocnił się na miejscu premiowanym grą w ćwierćfinale Tauron Ligi. W wygranym 3:1 meczu z Grotem Budowlanymi Łódź rozstrzygnął dwa sety w walce na przewagi.

siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała
BKS BOSTIK Bielsko-Biała rozpoczął konfrontację w Łodzi z mocnym postanowieniem umocnienia się w ósemce Tauron Ligi. W pierwszym secie zwyciężył 26:24, a w drugim wykorzystał siłę rozpędu i pokonał Grot Budowlanych 25:18.

Nie próżnowała Gabriela Orvosova, która kandyduje na najlepszą punktującą całego sezonu. Łodzianki powinny być przygotowane na spotkanie z Orvosovą, a mimo to atakująca kończyła akcje bielszczanek z ponad 50 procentami skuteczności. To jej przypadła po meczu nagroda MVP.

Budowlani obudzili się w trzecim secie i wygrali 25:19. Późno, bo późno, ale starali się wykorzystać ostatnią szansę na zapunktowanie. Podopieczne Jakuba Głuszaka tym razem dobrze wystartowały, a dobrym ruchem szkoleniowca było pozostawienie w szóstce Pauliny Damaske. Rozpoczęła ona mecz w kwadracie rezerwowych, ale szybko została najlepszą punktującą łodzianek.

BKS wykorzystał możliwość zamknięcia meczu w czwartym secie i zdobył w Łodzi komplet punktów. Ponownie partia została rozstrzygnięta w walce na przewagi. Bielszczanki zachowały zimną krew, a "oczko" na 30:28 zdobyła Aleksandra Kazała. Odpowiedziała ona na nieskuteczne zbicie Zuzanny Góreckiej.

Grot Budowlani Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (24:26, 15:25, 25:19, 28:30)

Budowlani: Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Lisiak, Łazowska, Łysiak (libero) oraz Damaske, Szczurowska

BKS: Kazała, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Świrad, Polak, Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska

MVP: Gabriela Orvosova (BKS)