Ekipa Grbicia i Leona nieposkromiona

Sir Sicoma Monini Perugia bawiła się bardzo dobrze w grupie Ligi Mistrzów. Włoska drużyna wygrała we wszystkich meczach 3:0. Na zakończenie poradziła sobie z Fenerbahce HDI Stambuł.

Wilfredo Leon Materiały prasowe / legavolley.it / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Drużyna z Perugii nie pozwoliła sobie na przegranie seta nawet w obu meczach z Itasem Trentino. Po pięciu kolejkach nikt nie miał możliwości wyprzedzenia Sir Sicoma Monini. Lider grupy zamierzał podsumować tę część rywalizacji kolejnym pewnym zwycięstwem z Fenerbahce HDI Stambuł.

Drużyna Nikoli Grbicia kontrolowała wydarzenia na własnym terenie i stopniowo przybliżała się do odniesienia zwycięstwa 3:0. W pierwszym secie wygrała 25:17, a w drugim 25:21. Trzecia partia była ponownie siatkarką demolką 25:17. Wilfredo Leon zagrał w dwóch setach i zdobył pięć punktów, wszystkie atakiem przy 45 procentach skuteczności. W przyjęciu miał niski współczynnik 33 procent pozytywnego odbioru.

Vojvodina Nowy Sad i Benfica Lizbona nie zdziałali wiele w grupie D. Pozostało im rozstrzygnąć między sobą, komu należy się trzecie miejsce w tabeli. Po środowym zwycięstwie 3:1 portugalskiego zespołu, pozostało oczekiwać na czwartkowy rewanż. Przed nim oba kluby mają taką samą liczbę wygranych - jedną i punktów - trzy.