Malwina Smarzek nie miała równej sobie

Lokomotiw Kaliningrad nie odpuszcza liderowi Superligi kobiet i pozostaje z nim w kontakcie. W wygranym 3:1 meczu z Dynamem Krasnodar zdecydowanie najlepiej punktowała Malwina Smarzek.

Malwina Smarzek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Lokomotiw wygrał w piątym meczu z rzędu. W lutym ponownie rozpędzająca się drużyna awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, a w Superlidze kobiet umocniła się na drugim miejscu. Na razie nie potrafi wyprzedzić lidera Dynama Kazań, ale między najlepszymi drużynami w tabeli pozostają tylko dwa punkty różnicy.

Wygrana 3:1 konfrontacja z Dynamem Krasnodar miała dwa oblicza. Walka w pierwszym i w drugim secie była wyrównana. Najpierw postawił na swoim Lokomotiw, następnie górą był jego przeciwnik. Rozdrażnione siatkarki z Kaliningradu zareagowały wściekle na małe niepowodzenie i w pozostałych partiach zwyciężały z pokaźną przewagą.

Malwina Smarzek zdobyła 28 "oczek" i była najlepszą punktującą tego meczu. Druga w Lokomotiwie, Irina Woronkowa zdobyła 17 punktów, a pozostałe zawodniczki nie przekroczyły granicy dziesięciu.

- Po pierwsze dobrze serwowaliśmy, a po drugie przyjmowaliśmy. Nad tymi elementami pracowaliśmy. W zasadzie kontrolowaliśmy mecz, z wyjątkiem drugiego seta. Nadal musimy pracować nad wyeliminowaniem błędów, nad zrozumieniem w zespole. Ponadto siatkarki muszą bardziej rozluźnić się i mocniej sobie ufać. To, co wychodzi na treningach, nie zawsze ma przełożenie na mecz - cytuje oficjalna strona klubu trenera Andreja Woronkowa.

20. kolejka Superligi kobiet:

Lokomotiw Kaliningrad - Dynamo Krasnodar 3:1 (25:23, 25:27, 25:11, 25:13)

Dynamo Moskwa - Proton Saratów 3:0 (25:21, 26:24, 25:21)

Gubernija Niżny Nowogród - Indiezit Lipieck 0:3 (16:25, 22:25, 18:25)

Zariecze Odincowo - Leningradka Sankt Petersburg 0:3 (22:25, 26:28, 14:25)

Tulica Tuła - Jenisej Krasnojarsk 3:2 (15:25, 25:16, 25:21, 18:25, 15:12)

Dynamo Kazań - Minczanka Mińsk 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

Metar Czelabińsk - Urałoczka Jekaterynburg 0:3 (20:25, 20:25, 15:25)

10. Indiezit Lipieck 19 18 26:46
11. Minczanka Mińsk 18 16 24:44
12. Metar Czelabińsk 19 14 19:48
13. Gubernija Niżny Nowogród 18 14 20:45
14. Zariecze Odincowo 18 3 7:52

Czytaj także: Wielki wyczyn Dynama, Developres Bella Dolina gra dalej. Sprawdź tabele fazy grupowej Ligi Mistrzyń Czytaj także: Środkowy zakończył 15-letnią karierę w reprezentacji Argentyny
Czy Lokomotiw Kaliningrad będzie najlepszy w sezonie zasadniczym?