Szaleństwo po awansie Jastrzębskiego Węgla. "Polska siatkówka jest z was dumna"

Jastrzębski Węgiel pokonał Cucine Lube Civitanova (3:2), a awans do półfinału zapewnił sobie po wygraniu dwóch setów. "Wow" - pisał na Twitterze Karol Kłos, siatkarz PGE Skry Bełchatów.

Dominika Pawlik
Trevor Clevenot w akcji PAP/EPA / Zbigniew Meissner / Trevor Clevenot w akcji
W pierwszym meczu Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 z Cucine Lube Civitanova. W rewanżu wszystko było jasne: polska ekipa potrzebowała punktu. Mogła więc przegrać spotkanie, ale w tie-breaku. Nie wszystko jednak układało się po myśli zespołu prowadzonego przez Andreę Gardiniego.

Włosi od początku postawili trudne warunki, prezentowali się lepiej niż u siebie, kiedy nie byli w stanie ugrać nawet seta. Wygrali dwie pierwsze odsłony. Zwycięstwo 3:0 lub 3:1 oznaczało, że dojdzie do złotego seta.

Ostatecznie Jastrzębski Węgiel, nie odpuszczając ani przez chwilę, wyszarpał trzecią odsłonę po grze na przewagi (do 26). Później było już nieco łatwiej, bo Lube nie wróciło do tak dobrej dyspozycji, jak na początku starcia.

"Pięknie. Polska siatkówka jest z was dumna" - napisał Krzysztof Sędzicki z WP SportoweFakty. To oznacza, że dwie polskie ekipy zagrają w półfinale Ligi Mistrzów, bo na Jastrzębski Węgiel trafi właśnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Gratulacje spłynęły m.in. od PGE Skra Bełchatów. Spotkanie śledził również siatkarz z tego zespołu, Karol Kłos. "O takiego Tomka Fornala nic nie robiłem" - zażartował.

Postawę Jastrzębskiego Węgla, szczególnie w końcowych momentach spotkania, Edyta Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego" nazwała "koncertem".

"Drużyna z Plusligi zagra na pewno kolejny sezon z rzędu o triumf w najważniejszym z europejskich pucharów" - napisał Kamil Składowski, dyrektor komunikacji PLS.

Ola Piskorska, siatkarska menadżerka, przyznała, że z przyjemnością oglądała mecz z udziałem jastrzębskiej ekipy.