Wejście z kwadratu Polki na miarę utrzymania w elicie! Kapitalny występ Moniki Gałkowskiej
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej przyniosła znakomite wiadomości. Swoje mecze pewnie wygrały Imovo Volley Conegliano oraz Vero Volley Monza. Rewelacyjne spotkanie rozegrała Monika Gałkowska, a Bartoccini-Fortinfissi Perugia utrzymało się w elicie.
To była także udana kolejka dla obrończyń tytułu. Joanna Wołosz i jej koleżanki nie straciły punktów w Bergamo i dzięki temu znalazły się na pole position przed play-off. Także Vero Volley Monza wywiozło z malowniczego Trentino trzy oczka utrzymując trzecie miejsce w tabeli tuż za Igor Gorgonzola Novara. Magdalena Stysiak pojawiła się na boisku w drugim secie, ale nie miała zbyt wielu okazji do wykazania się.
Ostatnim najciekawszym meczem tej kolejki był pojedynek w Cuneo. W Piemoncie górą były gospodynie. Siatkarki Andrei Pistoli potrzebowały impulsu w trzecim secie, by po dwóch przedłużających się setach na przewagi sprostać wyzwaniu. Świeżość wniosły rozgrywająca Agrifoglio Beatrice, holenderska przyjmująca Marrit Jasper oraz przede wszystkim atakująca Elisa Zanette, wybrana później MVP meczu.
ZOBACZ WIDEO: Piękna miss Euro wbiła szpilkę gwiazdorowi SzwecjiRywalkami Imoco Volley Conegliano będą zawodniczki Il Bisonte Firenze. Z kolei Vero Volley Monza w ćwierćfinale zagra z Reale Mutua Fenera Chieri. Początek rywalizacji w play-off już 10 kwietnia.
Wyniki 26. kolejki Serie A:
Savino Del Bene Scandicci - Il Bisonte Firenze 3:1 (25:20, 23:25, 25:19, 25:20)
Zanetti Bergamo - Imoco Volley Conegliano 0:3 (13:25, 26:28, 16:25)
Magabox Vallefoglia - Acqua & Sapone Roma Volley Club 2:3 (23:25, 25:19, 25:18, 19:25, 12:15)
Delta Despar Trentino - Vero Volley Monza 0:3 (22:25, 22:25, 27:29)
Chieri Volley - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (12:25, 19:25, 21:25)
Pomi Casalmaggiore - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 2:3 (25:21, 15:25, 25:21, 22:25, 16:18)
Bosca S.Bernardo Cuneo - Unet E-Work Busto Arsizio 3:2 (30:28, 24:26, 19:25, 25:22, 15:13)
Zobacz również:
Serbka przeżyła wojnę. "Dalej wszystko pamiętam"
Szykuje się zamiana ról w Tauron Lidze
-
Legionowiak 7.0 Zgłoś komentarz
przyjaciółki z Grot Budowlanych Łódź! Również wolę naszą ligę, gdzie swoją grą i urodą czarują siatkarska bogini Zuzanna Górecka i moja siatkarska księżniczka Martyna Łazowska!