Młodzi Polacy wybrnęli z opresji

Po dwóch setach sytuacja reprezentacji Polski była bardzo skomplikowana. Potrafiła jednak odwrócić wynik meczu z Hiszpanią z 0:2 na 3:2. Dlatego pozostaje na prowadzeniu w grupie eliminacji mistrzostw Europy U-20.

Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Młodzi siatkarze rozpoczęli rywalizację w grupie w czwartek. Polska wygrała bez problemu 3:0 z Ukrainą, a Hiszpania straciła tylko jednego seta w konfrontacji z Turcją. W drugim meczu stawką było pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwszym i w drugim secie minimalnie, ale lepsza była Hiszpania. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali z najmniejszą możliwą przewagą dwóch punktów. Polska przejęła kontrolę nad wydarzeniami, ruszyła rozdrażniona do odrabiania strat i zapewniła sobie zwycięstwo 3:2 w tie-breaku. Dzięki niemu jest na prowadzeniu w grupie.

W drugim meczu, w grupie z udziałem Biało-Czerwonych, Turcja odniosła zwycięstwo 3:1 z Ukrainą. Drużyna znad Bosforu została zaskoczona w pierwszym secie, ale później zaczęła dominować na boisku. Z nią zmierzą się Polacy w trzecim meczu w turnieju.

W piątek drugi komplet punktów zdobyła między innymi Francja, która jest wymieniana wśród kandydatów do zdobycia mistrzostwa Europy. Nie pozwoliła ona Grekom na przedostanie się przez barierę 20 punktów w ani jednym secie. Aż sześć spotkań zakończyło się tie-breakiem.