Polacy poznali rywali na ME

Reprezentacja Polski do lat 20 awansowała na mistrzostwa Europy. W niedzielę zapadły kolejne rozstrzygnięcia i podopieczni Michała Bąkiewicza poznali większość rywali.

Arkadiusz Dudziak
Reprezentacja Polski do lat 19 Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski do lat 19
Biało-Czerwoni, nie bez drobnych problemów, wygrali swoją grupę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 20. Polacy w trzech setach ograli Turcję oraz Ukrainę. Trochę więcej problemów mieli z Hiszpanami, ale ostatecznie i ich pokonali po tie-breaku. Gwoli przypomnienia, podopieczni Michała Bąkiewicza przed rokiem wywalczyli mistrzostwo świata U-19.

W niedzielę swoje zmagania zakończyło sześć grup eliminacyjnych. Ich zwycięzcy bezpośrednio wywalczyli sobie bilet na ME. Oprócz Polaków są to Serbowie, Portugalczycy, Czesi, Bułgarzy, Belgowie oraz Słowacy. Rosja została wykluczona w związku z czym Grupa A nie została rozegrana.

Wszystkie drużyny z drugich miejsc awansowały do 3. rundy eliminacji. Tam w turnieju ostatniej szansy powalczą: Hiszpanie, Francuzi, Niemcy, Słoweńcy, Holendrzy, Szwedzi i Finowie. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Do turnieju finałowego ME awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z lepszym bilansem z drugiego miejsca.

Turniej odbędzie się w dniach 17-25 września we Włoszech.

Srogi rewanż Grot Budowlanych Łódź na drużynie z Legionowa. Zadecyduje trzeci mecz!
Polskie zespoły dominują w klubowym rankingu. Aż trzy są w czołowej dziesiątce!