Trzeci klub w półfinale Tauron Ligi. Wynik jednego z setów szokował

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police

Grupa Azoty Chemik Police wyeliminował UNI Opole z walki o mistrzostwo Polski najszybciej jak to było możliwe. W dwóch setach wygranego 3:0 rewanżu bawił się na boisku.

Chemik jest trzecim półfinalistą Tauron Ligi. Wcześniej do strefy medalowej mistrzostw Polski dostali się drugi w sezonie zasadniczym Developres Bella Dolina Rzeszów oraz trzeci ŁKS Commercecon Łódź. Trwa rywalizacja, która wyłoni następnego przeciwnika policzanek. Siatkarkom IŁCapitalu Legionovii Legionowo i Grota Budowlanych Lodź nie wystarczyły dwa mecze do rozstrzygnięcia ćwierćfinału.

Niepokonana pod wodzą Marka Mierzwińskiego drużyna wybrała się do Opola po gładkim zwycięstwie 3:0 we własnej hali. Biorąc pod uwagę również mecze, rozegrane w sezonie zasadniczym, Chemik nie przegrał z beniaminkiem ani jednego seta. Przed czwartym i ostatnim starciem w szóstkach doszło do jednej zmiany - Marta Pamuła zastąpiła Regiane Bidias w przyjęciu UNI.

Chemik wygrał pierwszego seta 27:25, a droga po ostatni punkt była dość kręta. Mistrz Polski rozpoczął mecz dobrymi serwisami i blokami, dzięki czemu prowadził 12:8. Niebawem UNI doprowadziło do remisu 16:16 i partia została rozstrzygnięta dopiero w walce na przewagi. W niej Chemik nużąco, ale skutecznie korzystał z ataków Jovany Brakocević-Canzian, a dzieło dokończyła Martyna Łukasik.

W drugim secie Chemiczki nie przeżyły podobnych przebojów. Wynik 25:13, czyli mała siatkarska demolka, mówił wszystko. Faworyt pokazał, że nieprzypadkowo był najlepiej blokującym klubem sezonu zasadniczego. W miarę zacięte spotkanie zamieniło się w zabawę dla mistrza Polski i również trzecia partia była pozbawiona zwrotów akcji - zakończyła się szokującym jak na ćwierćfinał wynikiem 25:8.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

Wynik rywalizacji: 0:2.

UNI: Makarowska, Pamuła, Bączyńska, Stronias, Pellegrino, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Bidias, Wołodko, Sieradzka

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Czyrniańska, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero), Żurawska (libero) oraz Pol, Rios, Połeć, Lipska, Milenković

MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Chemik)

Czy Chemik Police zostanie w tym sezonie mistrzem Polski?