W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywający: Bruno Rezende (Brazylia)
Problemy zdrowotne w reprezentacji Brazylii to spory problem dla trenera Renana Dal Zotto. Absencje Ricardo Lucarelliego i Mauricio Borgesa, mocno ograniczyły potencjał ofensywny drużyny. W tej sytuacji tym większa odpowiedzialność spoczywać będzie na rozgrywającym Canarinhos. Bruno Rezende to bardzo doświadczony gracz, który na swoim koncie ma liczne sukcesy. Nie ma wątpliwości, że udźwignie presję. Jeżeli koledzy dostosują się do poziomu reżysera gry, ekipa z Ameryki Południowej powinna znaleźć się w czołowej szóstce turnieju.
Atakujący: Maksim Michajłow (Rosja)
Rosyjski atakujący to jedna z największych gwiazd tegorocznego mundialu i bez wątpienia kandydat do tytułu MVP mistrzostw świata. Sborna jest faworytem zmagań, mimo że od 36 lat czeka na złoto. Mając w zespole takiego gracza jak Maksim Michajłow, sympatycy ekipy Siergieja Szlapnikowa mają prawo liczyć na przerwanie złej passy. 30-latkowi na odniesieniu sukcesu powinno zależeć szczególnie, bowiem w swojej bogatej kolekcji nagród i trofeów nie ma jeszcze żadnego krążka mistrzostw globu.
ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa
Przyjmujący: Osmany Juantorena (Włochy)
Kubańczyk z włoskim paszportem powrócił do drużyny narodowej przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Selekcjoner Azzurich uznał, że jego umiejętności i doświadczenie mogą pomóc zespołowi w walce o najwyższe cele. Osmany Juantorena ma nadzieję, że wraz z kolegami stanie na podium. Do rywalizacji przystępuje jednak z pewnymi rozterkami. W jednym z wywiadów przyznał, że jeżeli Włosi po drodze trafią na Kubańczyków, jego występ w tym starciu stanie pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu szacunku do kraju, z którego pochodzi.
Przyjmujący: Earvin Ngapeth (Francja)
Na kilkanaście dni przed turniejem, siatkarska Francja wstrzymała oddech, bowiem lider zespołu i jeden z najlepszych przyjmujących świata doznał kontuzji mięśni brzucha. Pierwsze diagnozy nie wróżyły najlepiej, mówiło się nawet o kilkutygodniowej przerwie. Earvin Ngapeth zregenerował się jednak błyskawicznie. Niedawno oświadczył, że jego występ jest niezagrożony. To bez wątpienia dobra wiadomość nie tylko dla fanów Les Bleus, ale również całej siatkówki, ponieważ bez tego gracza mundial zdecydowanie straciłby na atrakcyjności.
Środkowy: Dmitrij Muserski (Rosja)
Kolejna wielka gwiazda w ekipie Rosji. Dmitrij Muserski triumfował już na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach Europy, Lidze Światowej i w Pucharze Świata. Do pełni szczęścia brakuje mu złotego krążka mistrzostw świata. Być może uda się go wywalczyć na turnieju we Włoszech i Bułgarii. Tytuł najlepszego środkowego Ligi Narodów 2018 potwierdza, że kibice Sbornej mogą być spokojni o dyspozycję mierzącego aż 218 cm środkowego.
Środkowy: Srećko Lisinac (Serbia)
Apetyty Serbów na medal są spore. Plavi czekają na podium osiem lat. 26-latek jest jednym z tych, którzy mają pomóc w przerwaniu złej passy. Były środkowy PGE Skry Bełchatów dysponuje znakomitą zagrywką i skutecznym atakiem. Dobrze też odczytuje intencje rywali, skutecznie powstrzymując ich akcje ofensywne. W 2017 roku został uznany najlepszym blokującym mistrzostw Europy. Jeżeli koledzy dostosują się poziomem gry do Srecko Lisinaca, Serbowie mogą odnieść sukces.
Libero: Jenia Grebennikov (Francja)
Francuski libero od lat uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów na swojej pozycji. Jego precyzja w przyjęciu i zwinność w obronie są dla drużyny bezcenne. Trener Laurent Tillie, dzięki obecności na boisku 28-latka, może być spokojny o defensywę. W sezonie 2018 pochodzący z Rennes zawodnik został uznany za najlepszego libero Ligi Narodów. Kolejnym celem jaki sobie stawia, jest bez wątpienia medal mistrzostw świata.
Ławka rezerwowych:
Rozgrywający: Micah Christenson (USA)
Atakujący: Matthew Anderson (USA)
Przyjmujący 1: Michał Kubiak (Polska)
Przyjmujący 2: Milad Ebadipour (Iran)
Środkowy I: Kevin Le Roux (Francja)
Środkowy II: Lucas Saatkamp (Brazylia)
Libero: Aleksiej Wierbow (Rosja)