Tokio 2020. Debiutant liderem. Tak Polacy zagrali z Wenezuelą

Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Wenezuelą. W meczu wyróżniło się dwóch graczy. Redaktorzy WP SportoweFakty ocenili grę poszczególnych zawodników.

AB

Rozgrywający:

Fabian Drzyzga - 4
Nasz rozgrywający poprawnie prowadził grę drużyny w meczu przeciwko najsłabszemu rywalowi grupowemu. Dobrze wykorzystywał najlepiej dzisiaj dysponowanych kolegów, czyli Kamila Semeniuka i Mateusza Bieńka. Oszczędzał wracającego do gry Michała Kubiaka. Dodatkowo dołożył punkt zagrywką.

Grzegorz Łomacz

Zawodnik PGE Skry Bełchatów wchodził na zmiany, ale grał za krótko, by ocenić jego grę.

Czy Polacy skończą fazę grupową na pierwszym miejscu?

Polub Siatkówkę na Facebooku
Komentarze (5)
  • gogo Zgłoś komentarz
    Kaczmarek to tragedia !!! Na pozycji atakującego brakuje godnego zmiennika dla Kurka , dlatego brakuje mi Konarskiego czy nawet Malinowskiego. Jeżeli ktoś z najsłabszą na olimpiadzie
    Czytaj całość
    Wenezuelą zamyka oczy i atakuje prosto w pojedynczy blok , to ewidentnie nie nadaje się do gry w reprezentacji !!! Sam śmiech i prężenie mułów jest dobry na naszą ligę !!!
    • Kris59 Zgłoś komentarz
      Semeniuk REWELACJA. Przy innym trenerze będzie zawodnickiem 1-go skladu. Chciałbym zobaczyć jego grę przy b.wymagajacym rywalu.
        Jakim cudem Kubiak 4,5 ??? Przecież był w ogóle niewidoczny. Maksimum 3.
        • Józef Czaszkiewicz Zgłoś komentarz
          Kaczmarek? max 1,5 Ani serwis ani atak, a te ,5 za staranie się w obronie :)
          • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
            Tylko Heynen potrafi przegrać seta z Wenezuelą. Wenezuela żadnego seta z nikim nie ugrała i już nie ugra, tylko z Polską. A dlaczego? Bo w trzecim secie nie było trenera w polskiej
            drużynie. Gdyby był to by pomógł. Skoro potrafił wprowadzić Kurka w czwartym secie, to dlaczego tego nie zrobił wcześniej? Kurek uspokoił kolegów i ustabilizował (nie był w stanie tego zrobić Kubiak). To również pokazało, że granie rezerwami nawet z takimi kelnerami jak Wenezuela może źle się skończyć. Na szczęście z Japonią zagramy najmocniejszym składem. Podobnie z Kanadą, a tym bardziej w kolejnych fazach turnieju. A Semeniuk, Bieniek, Kochanowski, Kaczmarek w pozostałych meczach na IO będą siedzieć na ławie i najwyżej wejdą na chwilę.