W tym artykule dowiesz się o:
Weronika Szlagowska (przyjmująca) - ur. 2001 rok
Przygodę ze sportem rozpoczynała od lekkiej atletyki i piłki nożnej. Dopiero później zdecydowała się na siatkówkę. Niespełna 20-letnia zawodniczka w poprzednim sezonie w imponującym stylu zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Młoda bielska przyjmująca w 22 meczach zdobyła 272 punkty, była drugą najlepiej punktującą zawodniczką BKS BOSTIK Bielsko-Biała.
Karolina Drużkowska (atakująca/przyjmująca) - ur. 2002 rok
Początkowo uważała, że jest za mała, aby grać w siatkówkę. Zaryzykowała i to się opłaciło. Wzrost przestał być bowiem problemem. Przy 194 cm wzrostu, 19-latka może występować na obu skrzydłach. W 2020 roku podpisała pierwszy kontrakt w ekstraklasie, otrzymała również powołanie do seniorskiej reprezentacji. Na zgrupowaniu w Szczyrku nie odstawała od koleżanek. Z kadrą chciałaby zagrać na mundialu i igrzyskach olimpijskich. Trenerzy widzą w niej ogromny potencjał.
Jakub Hawryluk (libero) - ur. 2003 rok
Mijający rok był dla niego niezwykle udany. Do złotego medalu mistrzostw świata kadetów, wywalczonego w Teheranie, młody zawodnik dorzucił statuetkę dla najlepszego libero imprezy. Niewykluczone więc, że niebawem 18-latek ruszy śladami Pawła Zatorskiego. Póki co wychowanek Integro Staszów zdobywa doświadczenie na parkietach Tauron 1. ligi, gdzie broni barw SMS-u Spała.
Dawid Dulski (atakujący) - ur. 2002 rok
Z kolegami z BKS Chemik Bydgoszcz sięgnął po mistrzostwo Polski w kategorii juniorów, indywidualnie zainkasował też statuetkę MVP tej imprezy. Z kadrą U-21 na mundialu był krok od finału, ostatecznie skończyło się brązowym medalem. W rankingu najlepiej punktujących imprezy był dziewiąty. Jego talent dostrzegli działacze Aluronu CMC Warta Zawiercie, podpisując z zawodnikiem kilkuletni kontrakt.
Martyna Łazowska (rozgrywająca) - ur. 2002 rok
Występuje na pozycji rozgrywającej. W jednym z wywiadów przyznała, że początkowo nie była entuzjastką takiego rozwiązania. Dopiero w 2017 roku, kiedy trafiła do SMS-u Szczyrk i otrzymała pierwsze powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski, zdecydowała się kontynuować karierę jako "reżyser gry". Cztery lata później, w meczach ze Szwajcarią, 19-latka zadebiutowała w seniorskiej kadrze. W obecnym sezonie z powodzeniem występuje w ekipie Grot Budowlanych Łódź.
Dominika Pierzchała (środkowa) - ur. 2003 rok
Mierzy 190 cm, ma 18 lat i wielką karierę siatkarską przed sobą. Zanim trafiła do siatkówki, przez trzy lata uprawiała koszykówkę. W 2021 roku została wybrana najlepszą blokującą mistrzostw Polski juniorek i laureatką programu Red Bull "Siatkarskie Skrzydła", dedykowanego wyróżniającym się młodym siatkarzom i siatkarkom. W obecnym sezonie debiutuje na parkietach Tauron Ligi. W barwach BKS Bostik Bielsko-Biała dotychczas wystąpiła w 12 meczach, zdobywając 93 punkty.
Kamil Szymendera (przyjmujący) - ur. 2003 rok
Kolejny z talentów polskiej siatkówki, który już niebawem może eksplodować. Kamil Szymendera to mistrz świata U-19 i brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Obie imprezy zakończył z nominacją do "drużyny marzeń". 18-latek jest wychowankiem eWinner Gwardii Wrocław. Aktualnie rywalizuje na parkietach Tauron 1. ligi w barwach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.
Jakub Majchrzak (środkowy) - ur. 2004 rok
Kolejny ze złotych medalistów wrześniowego mundialu. 17-latek dołożył sporą cegiełkę do końcowego wyniku. Potwierdzeniem tego jest miejsce w "drużynie turnieju". W rankingu najlepiej blokujących środkowy zajął trzecie miejsce. Na krajowych parkietach Jakub Majchrzak na razie zdobywa doświadczenie na parkietach Tauron 1. ligii, podobnie jak większość naszych talentów, reprezentując barwy SMS-u Spała.
(przyjmująca) - ur. 2002 rok
Siatkarską karierę rozpoczynała w UKS-ie Czwórka Aleksandrów Łódzki. W minionym sezonie zdobywała doświadczenie na parkietach 1. ligi, reprezentując barwy SMS-u Szczyrk. W turniejach młodzieżowych zdobywała punkty dla ekipy łódzkiego ŁKS-u. W obecnym sezonie utalentowana przyjmująca zaprezentowała się w 10 meczach. W pięciosetowym starciu z Developresem Bella Dolina zapisała na swoim koncie 12 oczek, co jest dotychczas jej najlepszym wynikiem.
Julia Orzoł (przyjmująca) - ur. 2002 rok
Mierząca 186 cm kapitan reprezentacji Polski juniorek, talent szlifuje za oceanem. Do USA wyleciała przed rokiem, kiedy to podjęła naukę i grę na Uniwersytecie Wisconsin. Pierwszy rok w akademickiej lidze NCAA zakończyła z przytupem. Została wyróżniona tytułem "Freshman of the year", czyli najlepszego debiutu w NCAA.
Tytus Nowik (przyjmujący) - ur. 2003 rok
Złoty medalista mistrzostw świata U-19 i najlepszy zawodnik turnieju. Do siatkówki trafił dzięki mamie, rezygnując z kariery piłkarskiej. Nie ma wątpliwości, że to była dobra decyzja. Tytus Nowik przyznaje, że jeśli chodzi o przyjmujących, to wzoruje się na Earvinie Ngapecie, wśród atakujących podpatruje Mariusza Wlazłego. Obecny sezon spędza w barwach SMS-a Spała, dokąd został wypożyczony z Gwardii Wrocław. To właśnie z ekipą z Dolnego Sląska utalentowany siatkarz związał się kilkuletnim kontraktem.
Piotr Śliwka (przyjmujący) - ur. 2003 rok
Jest wychowankiem Spartakusa Jawor. Od 2020 roku zdobywa doświadczenie w SMS-ie Spała. Podobnie jak jego starszy brat, uznawany jest za wielki talent. Piotr nie ukrywa, że wzoruje się na Aleksandrze, który z powodzeniem radzi sobie w seniorskiej siatkówce. Na razie jego kolekcja medalowa jest skromna, jednak wszystko przed nim. Na koncie ma brąz mistrzostw Europy U-17, brąz mistrzostw Europy kadetów i złoto mistrzostw świata kadetów.
Martyna Czyrniańska (przyjmująca) - ur. 2003 rok
18-latka to zdecydowanie talent na miarę Malwiny Smarzek i Magdaleny Stysiak, a więc duetu gwiazd reprezentacji Polski siatkarek. Wychowanka UKS Dwójka Krynica ma już za sobą udane występy w barwach reprezentacji Polski. W obecnym sezonie zdobywa doświadczenie w ekipie mistrza Polski - Grupy Azoty Chemik Police.
Michał Gierżot (przyjmujący) - ur. 2001 rok
20-latek to jedna z czołowych postaci reprezentacji Polski U-21, która kilka miesięcy temu zdobyła brązowe medale mistrzostw świata. Przyjmujący nie mógł wystąpić w najważniejszych meczach z powodu kontuzji, co z pewnością wpłynęło na końcowy wynik. Jego wkład w podium był jednak znaczący. W obecnym sezonie reprezentuje barwy Cuprum Lubin. To doskonała okazja do zdobywania kolejnych doświadczeń.