PlusLiga: 1. kolejka
12 wrz 2020 14:45
RAD 15 : 13 IND
czas 5 SET

Pojedynek podsumowany atakiem ze skrzydła przez Dawida Konarskiego. Cerrad Enea Czarni Radom zdobyli w nerwowym i maratońskim meczu dwa punkty, a Indykpol AZS Olsztyn musi zadowolić się zgarnięciem "oczka".

1
RAD 14 : 11 IND
czas 5 SET

Piłki meczowe dla Cerradu Enei Czarnych Radom. Trzy szanse na podsumowanie meczu dla zawodników w jaśniejszych strojach. Maksymalna koncentracja po ich stronie.

RAD 13 : 11 IND
czas 5 SET

Nie myli się w ataku Dawid Konarski. Ponownie dużą wartością dla zespołu z Radomia okazują się zagrywki wykonywane przez Wiktora Josifowa. Kiedy ten zawodnik melduje się w polu serwisowym, zanosi się na kłopoty dla przyjmujących z Olsztyna.

RAD 9 : 9 IND
czas 5 SET

Remis. Będzie jeszcze walka w tym spotkaniu. Indykpol AZS Olsztyn odrobił czteropunktową stratę, a w tak nerwowym momencie meczu nie jest trudno o błąd. Siatkarze są coraz bardziej zmęczeni, drżą ich dłonie.

RAD 7 : 3 IND
czas 5 SET

Rośnie przewaga podopiecznych Roberta Prygla, którzy zdobyli aż pięć punktów z rzędu. Publiczność mobilizuje się do podniesienia z miejsc i rozpoczęcia jeszcze bardziej gromkiego dopingu. Z kolei Daniel Castelani wykorzystał ostatnią przerwę na żądanie.

RAD 5 : 3 IND
czas 5 SET

Przerwa na żądanie trenera Daniela Castelaniego. Indykpol AZS Olsztyn ma problem w przyjęciu i szkoleniowiec próbuje wybić z uderzenia Brendena Lee Sandera.

RAD 3 : 3 IND
czas 5 SET

Remis. Dawid Konarski poradził sobie na lewym skrzydle. Damian Schulz zagroził gospodarzom swoim serwisem, ale poradzili sobie z przeprowadzeniem akcji. Atakujący wziął odpowiedzialność na swoje barki i nie rozczarował kompanów z klubu.

RAD 1 : 0 IND
czas 5 SET

Początek tie-breaka w Radomiu. Wiktor Josifow otworzył decydującą o zwycięstwie w meczu rozgrywkę nieprzyjemnym serwisem, z którym nie poradził sobie Indykpol AZS Olsztyn.

RAD 25 : 21 IND
czas 4 SET

Konfrontacja zostanie rozstrzygnięta w tie-breaku. W czwartym secie lepsi okazali się Cerrad Enea Czarni Radom. Podsumował go atakiem Dawid Dryja.

1
RAD 24 : 20 IND
czas 4 SET

Piłki setowe dla Cerradu Enei Czarnych Radom po ataku Dawida Konarskiego.

RAD 22 : 18 IND
czas 4 SET

Nie opłaciło się ryzyko podjęte w polu serwisowym przez Wojciecha Żalińskiego. Piłka, która miała być wprowadzona do gry przez tego zawodnika, wylądowała poza boiskiem ku dużemu zadowoleniu Cerradu Enei Czarnych Radom.

RAD 20 : 15 IND
czas 4 SET

Utrzymuje się przewaga radomian. Wyraźnie pobudzili się siatkarze Cerradu Enei Czarnych, a także sympatyzująca z nimi publiczność. Robert Prygiel z rozchmurzonym obliczem. Z kolei Indykpol AZS Olsztyn stracił energię z poprzednich partii.

RAD 16 : 13 IND
czas 4 SET

Przerwa na żądanie trenera Daniela Castelaniego. To konsekwencja zdobytej w dość banalnych okolicznościach przewagi Cerradu Enei Czarnych Radom. Może ona pozwolić gospodarzom na zapunktowanie w tym meczu i rozegranie tie-breaka.

1
RAD 12 : 12 IND
czas 5 SET

To może być najbardziej wyrównana i trudna do przewidzenia partia w meczu. Cerrad Enea Czarni Radom pozbierali się po dwóch setach przegranych z rzędu i podjęli zaciętą walkę o doprowadzenie do tie-breaka.

RAD 7 : 7 IND
czas 4 SET

Remis po nieudanym ataku Bartosza Firszta. Rozgrywającemu zespołu z Radomia jest coraz trudniej znaleźć stabilnego w ataku kompana z zespołu.

RAD 6 : 4 IND
czas 4 SET

Przewaga po stronie podopiecznych Roberta Prygla. Gospodarze podkręcili wskaźniki mocy oraz precyzji swoich zagrywek, a Indykpol AZS Olsztyn musi ratować się nieprzygotowanymi i dość przypadkowymi akcjami.

czas 4 SET

Rozpoczęła się czwarta partia i pierwszy punkt zdobyli w niej siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom. Gospodarze muszą ratować się przed porażką w całym pojedynku.

czas 4 SET
Czy Indykpol AZS Olsztyn wygra również czwartego seta?
RAD 19 : 25 IND
czas 3 SET

Nieudana zagrywka Cerradu Enei Czarnych Radom i Indykpol AZS Olstyn objął prowadzenie 2:1 w meczu. Przyjezdni będą mieć szansę na zdobycie kompletu punktów w województwie mazowieckim.

1
RAD 16 : 24 IND
czas 3 SET

Powoli, ale to powoli zbliża się do końca trzeci set. Spowolnienie było spowodowane licznymi dyskusjami oraz weryfikacjami wideo. Seria piłek setowych dla zespołu z Olsztyna.

RAD 15 : 21 IND
czas 3 SET

Artur Pasiński za Bartosza Firszta. Młody przyjmujący radził sobie wcześniej skutecznie na siatce, ale w ostatnich akcjach również na niego nie mógł liczyć rozgrywający Cerradu Enei Czarnych Radom.

RAD 15 : 20 IND
czas 3 SET

Robert Prygiel przeprowadził podwójną zmianę i daje odpocząć swoim rozregulowanym podstawowym zawodnikom. Na boisku zameldowali się Daniel Gąsior, a po chwili również Bartosz Zrajkowski.

RAD 12 : 19 IND
czas 3 SET

Przerwy na żądanie trenera radomian nie wpływają mobilizująco na jego podopiecznych. Po powrocie na boisko Indykpol AZS kontroluje wydarzenia na boisku, a pokaźna zaliczka i obraz spotkania stawiają go w roli zdecydowanego faworyta do wygrania trzeciego seta.

1
RAD 11 : 15 IND
czas 3 SET

Robert Prygiel zareagował przerwą na żądanie na rosnącą przewagę olsztynian. Trudno było spodziewać się po pierwszym secie, że za około godzinę rywalizacja będzie wyglądać w ten sposób. Indykpol AZS pozbierał się jednak po falstarcie i gra aktualnie w bardziej stabilny sposób.

RAD 10 : 13 IND
czas 3 SET

Była szansa na zredukowanie strat przez radomian. Sędziowie postanowili jednak obejrzeć dokładnie sytuację sporną i przyznali olsztynianom piłkę wskutek dotknięcia siatki przez Dawida Konarskiego.

RAD 8 : 11 IND
czas 3 SET

Indykpol AZS Olsztyn pilnuje swojego prowadzenia. Drużyna z Warmii, wspierana przez skromną grupką kibiców przyjezdnych, korzysta z błędów podopiecznych Roberta Prygla. Denerwuje się przeważająca na trybunach radomska publiczności.

RAD 5 : 8 IND
czas 3 SET

Przewaga olsztynian, a do kolekcji licznych pomyłek popełnionych w trzecim secie, doszedł błąd ustawienia. Robert Prygiel protestuje, ale sędziowie są przekonani o słuszności swojego orzeczenia.

RAD 5 : 5 IND
czas 3 SET

Początek trzeciego seta z licznymi błędami. Od początku spotkania nie brakuje pomyłek po obu stronach boiska. Tym razem siatkarze są czujni i nie pozwalają przeciwnikom na wypracowanie pokaźnej zaliczki.

RAD 0 : 1 IND
czas 3 SET

Rozpoczął się trzeci set w hali w Radomiu. Indykpol AZS Olstyn przeprowadził akcję z wykorzystaniem środkowego i to on jako pierwszy znalazł się na prowadzeniu.