Do trzech razy sztuka. Polki przebijały się przez blok, w końcu z powodzeniem zakończyła tą akcję Martyna Łukasik

Smirnowa zablokowana przez duet Łukasik - Kąkolewska

Jeszcze walczą Rosjanki, Fiodorowcewa przedłuża nadzieje swojej ekipy

Doskonale blokiem zagrały Martyna Łukasik i Zuzanna Efimienko-Młotkowska

As serwisowy Góreckiej. Szczęśliwy, ale najważniejszy jest przecież punkt

Mocna zagrywka Rosjanek nie zrobiła na Polkach wrażenia. Górecka atakuje ze skrzydła i trafia

Skuteczny blok stawiają Polki

Wróciły do gry polskie skrzydłowe. Zuzanna Górecka idealnie trafiła w dziurę w bloku Rosjanek

As serwisowy Wenerskiej. Potwierdził to system challenge

Łukasik i Kąkolewska stawiają skuteczny blok

Rosjanki obijają polski blok i doprowadzają do tie-breaka

Woronkowa wybroniła atak Stysiak na 9. metrze, jednak na kontrze Rosjanka nie trafiła w boisko

Zatrzymana blokiem Martyna Łukasik, będzie chyba piąty set

Potrójnym blokiem skoczyły do Stysiak Rosjanki, ale nie powstrzymały naszej atakującej

As serwisowy Woronkowej, niespodziewany zwrot sytuacji w końcówce czwartego seta

Jacek Nawrocki prosi o przerwę, bo rywalki odrobiły straty

Niestety trwonimy przewagę, Stysiak atakuje w aut

W trzeci metr po skosie atakuje Stysiak i mamy punkt

Postawiła "świeczkę" Wenerska, Stysiak doskonale wykorzystała okazję do ataku

Trzy punkty z rzędu zdobywają Rosjanki, to może niepokoić

Fiodorowcewa udanie obija blok Polek. Nie zdołały zatrzymać tego ataku Kąkolewska z Górecką

Julia Browkina zatrzymana blokiem przez Agnieszkę Kąkolewską. zwycięstwo Polek jest w zasięgu ręki

As serwisowy Martyny Łukasik, kolejny już w tej partii

Kapitalnie w polu zagrywki spisała się Martyna Łukasik

Magdalena Stysiak trafia obok bloku w ósmy metr boiska

Sprytnie kiwnęła z lewego skrzydła Martyna Łukasik

W aut atakują Rosjanki, piłka nie dotknęła bloku. Podskoczył z radości po tej akcji Jacek Nawrocki

Niewykorzystujemy okazji do kontry i Rosjanki niestety niwelują dystans

Doskonałe rozegranie Wenerskiej, Górecka wykorzystuje przestrzeń między blokiem i antenką

Kapitalna seria obron w wykonaniu Stysiak, w końcu stawiamy potrójny blok, a wroli głównej Agnieszka Kąkolewska

Nie zdołała przebić się przez blok Zuzanna Górecka

Odrzucone od siatki Rosjanki nie zdołały sforsować bloku Kąkolewskiej

Czwarty set rozpoczyna się po myśli Polek

Skuteczny atak Góreckiej kończy trzeciego seta. Pewna wygrana Polek, które prowadzą w meczu 2:1

Pojedynczy blok stawia Efimienko, nie miała nic do powiedzenia w tej akcji Koroliewa

W aut atakuje Tatiana Koszeliewa

Doskonała gra Polek w obronie i równie dobry plas w wykonaniu Góreckiej

Magdalena Stysiak nic sobie nie robi z rosyjskiego bloku

Stysiak kończy atakiem po prostej. Trudno powiedzieć, co w tej sytuacji chciał sprawdzić Sergio Busato

Skuteczny blok stawia Zuzanna Górecka, Woronkowa ze zrezygnowaniem spojrzała na swoje koleżanki

Mocny atak Stysiak, Rosjanki nie utrzymały piłki w boisku

Sporo szczęścia miały Polki po akcji ratunkowej w wykoanniu Łukasik. Rywalki źle oceniły sytuację i piłka wpadła w boisko

Doskonałe wejscie w tym secie notuje Agnieszka Kąkolewska. Skuteczny blok naszej zawodniczki

Zacięła się gra Polek. Magdalena Stysiak zatrzymana przez rosyjski blok

Ofiarna gra w obronie po raz kolejny się opłaciła, skutecznie w srodek pola kiwa Stysiak

Alagierska z Łukasik zatrzymuję atak Rosjanek ze skrzydła

Katarzyna Wenerska bierze sprawy w swoje ręce i zaskakuje rywalki kiwnięciem

Na boisku w rosyjskim zespole pojawia się Tatiana Koszeliewa

Fiodorowcewa kończy drugiego seta skutecznym atakiem, a to oznacza, że Polki nie wyprzedzą w tabeli Niemek, które zajmują 10. miejsce w Lidze Narodów 2021

Skutecznie kiwa Stysiak, bronimy piłkę setową po raz pierwszy

Łazarewa wysoko obiła polski blok, nie zdołaliśmy obronic tej piłki

Ekwilibrystyczne zagranie Efimienko, która najpierw minęła się z piłką w powietrzu, a po chwili zaatakowała skutecznie drugą ręką

Wejście Nowickiej i Czyrniańskiej ożywiło Polki, które odrabiają kolejne punkty

Nieporozumienie po stronie Polek i niestety as serwisowy Rosjanek

W ataku po prostej niestety nie trafiła Magdalena Stysiak. Schowała ręce w odpowiednim momencie Woronkowa

Minimalnie w aut posłała piłkę z zagrywki Magdalena Stysiak

Fedorowcewa doskonale poradziła sobie z polskim blokiem

Skuteczna zagrywka Łukasik, zmniejszamy nieco dystans i nawiazujemy powoli do gry z partii nr 1

Pofrunęła w obronie Stenzel i to się opłaciło, bowiem doskonale kontrę wykończyła Stysiak

W drugim podejsciu kończą akcję Rosjanki. Niestety polski blok tym razem nie zdążył z interwencją

Wykorzystała wystawę do antenki Martyna Łukasik, chociaż rywalki czekały z podwójnym blokiem

Nie skończyły pierwszego ataku Polki, na szczęście piłka wróciła na naszą stronę, dzięki temu technicznym zagraniem mogła zapunktować Górecka

Korolewa skutecznie atakuje po skosie z piłki sytuacyjnej

Zuzanna Górecka plasuje o blok, niestety koleżanki tylko patrzyły jak piłka wpada w boisko

Kolejny raz odskakują nam Rosjanki. Niestety Polki mają coraz większe problemy zarówno w przyjęciu jak i ataku

Fiodorowcewa idealnie przymierzyła zagrywką i trafiła tuż obok lini bocznej. As serwisowy

Kłopoty w przyjęciu miały Polki. Kolejny kompletnie nieudany atak Góreckiej

Magdalena Stysiak błyskawicznie bierze na swoje barki ciężar odpowiedzialności za wynik

Kompletnie bezradna w starciu z blokiem Górecka. Rywalki zaczynają odskakiwać

Błyskawicznie odrabiamy straty, najpierw po skosie trafiła Stysiak, a w kolejnej akcji Górecka

Nadziała się na pojedynczy blok Klaudia Alagierska

Rosjanki na drugiego seta wychodzą bez zmian. W dalszym ciągu na rezerwie pozostaje Natalia Gonczarowa

Niewykorzystały Rosjanki okazji do kontrataku. Pogubiły się nasze rywalki na siatce, wykorzystała to Górecka kończąc seta

Środkiem siatki kolejny raz zagrały Polki i to rozwiązanie daje nam piłkę setową

Efektownym atakiem ze środka popisała się Woronkowa

Górecka atakuje z wykorzystaniem bloku i trafia

W siatkę atakują Rosjanki, ale kolejny raz dobrze blokiem popracowały Polki

Kolejny raz niemoc Polek przerywa udanym atakiem Stysiak. Nie zdążyła Koraliewa z blokiem

Błąd przełożenia rąk popełniła Wenerska, trwonimy część przewagi

Doskonale pracuje dzisiaj blokiem Łukasik, przekonała się o tym Łazarewa

Trener Rosjanek czuje, że musi interweniować, bowiem przewaga Polek niebezpiecznie rośnie

Czujnie na siatce zachowała się Martyna Łukasik, skuteczny atak z piłki przechodzącej

Przełamujemy niemoc, Magdalena Stysiak mocnym atakiem daje nam punkt

Fetisowa doskonale zagrała blokiem, zamykając kierunek. Punkt dla Rosjanek

Wróciła piłka na polską stronę po ataku Stysiak, niestety Martyna Łukasik nie zdołała wykorzystać okazji do kontry

Kompletnie nieudany atak Łazarewej

Psują zagrywkę Rosjanki, utrzymujemy przewagę kilku punktów

Jak nie siła, to technika. Zuzanna Górecka delikatnie plasuje w wolne pole

Długa wymiana zakończona skutecznym atakiem Łazarewej

W trudnej sytuacji doskonale poradziła sobie Stysiak. Nasza atakująca dostała wystawę nad głowę, jednak obiła ręce rywalek

Zaczynają się denerwować Rosjanki. Woronkowa wystraszyła się bloku Stysiak, piłka ląduje poza boiskiem

Doskonały blok Efimienko. Takie bloki są koszmarek atakujących, piłka po ataku Łazarewej wraca pod nogi Rosjanki

Skuteczny atak Stysiak i pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu naszej ekipy

Błyskawicznie rozpoczęło się to spotkanie, tuż po meczu Japonek z Serbkami. Polki zaczęły dobrze, wykorzystując nieobecność w zespole Sbornej jednej z gwiazd zespołu Natalii Gonczarowej

Zaczynamy! Oto wyjsciowe składy

Polska: Alagierska, Stysiak, Efimienko, Łukasik, Wenerska, Górecka, Stenzel (libero)

Rosja: Fedorowcewa, Starcewa, Korolewa, Lazarewa, Woronkowa, Fetisowa, Podkopajewa (libero)

Zakończyło się starcie Japonia - Serbia, niebawem na parkiecie powinny pojawić się reprezentacje Polski i Rosji

Dzisiejszy rywal Polek co prawda w tegorocznej Lidze Narodów prezentował się w kratkę, jednak w konfrontacji z Amerykankami Sborna pokazała, że posiada spory potencjał w ataku.

Japonki w meczu z Serbkami postanowiły nieco przyspieszyć, w trzecim secie Azjatki prowadzą 15:3, a w całym meczu 2:0

Z uwagi na pięciosetowe starcie Dominikany z Niemkami, wszystkie dzisiejsze pojedynki w Rimini nieco się przesunęły. Aktualnie trwa trzecia odsłona starcia Japonia - Serbia. Na początek rywalizacji Polek będzie trzeba więc trochę poczekać

Bilans polskich siatkarek w meczu Ligi Narodów z Rosjankami jest wręcz doskonały. Polki wygrały bowiem oba mecze. Po raz ostatni, w 2019 roku w Kortrijk, nasz zespół zwyciężył 3:2 (25:23, 24:26, 25:27, 25:20, 15:9)

Kto wygra dzisiejsze starcie?

Po pięciu tygodniach rywalizacji w Rimini, reprezentacja Polski, meczem z Rosjankami, żegna się z Ligą Narodów 2021. Biało-Czerwone, ostatnie starcie, rozpoczną o godzinie 16.00.