Zakończony
Polska
FRA 15 : 11 POL
czas 5 SET

Koniec maratońskiego pojedynku. Miał rozpocząć się o godzinie 15, a zakończył się krótko przed 18. Reprezentacja Francji zagrała w nim o miejsce w najlepszej czwórce Ligi Narodów i odniosła istotne zwycięstwo 3:2. Polska została zatrzymana po pięciu kolejnych bezkompromisowych wygranych.

czas 5 SET

Piłki meczowe po autowym serwisie Mateusza Bieńka.

czas 5 SET

Jeszcze przerwa w grze spowodowana niegroźnym urazem Bartosza Kurka. Earvin Ngapeth ma sobie dużo do powiedzenia z Michałem Kubiakiem. Wygląda to na poważną kłótnię.

czas 5 SET

Earvin Ngapeth zaserwował asa. Przerwa na żądanie Vitala Heynena.

czas 5 SET

Zgodnie z zapowiedzią komentującego mecz Piotra Dębowskiego jest ciasno i pozostało jeszcze kilka kluczowych piłek. Selekcjonerzy przeszkadzają jak tylko potrafią w prowadzeniu meczu sędziom i rozpędzeniu się przeciwnikom.

czas 5 SET

Nie ma zmiany stron, ale jest krótka przerwa. To konsekwencja autowego ataku. Wideo weryfikacja potwierdziła, że nie było kontaktu z francuskim blokiem.

czas 5 SET

Walka, przeciąganie liny. Przez moment reprezentacja Francji miała możliwość wypracowania sobie ponownie większej niż jeden punkt przewagi, ale wysiłek broniących został zmarnowany przez zawodnika, który dotknął siatki.

czas 5 SET

Mateusz Bieniek w polu serwisowym i sprawia problem przeciwnikom. Blok na prawym skrzydle i reprezentacja Francji musi już zapomnieć o swoim prowadzeniu z początku tie-breaka.

czas 5 SET

Blok na Wilfredo Leonie i przerwa na żądanie Vitala Heynena.

czas 5 SET

Nerwowo na początku tie-breaka i siatkarzom nie spieszy się najwyraźniej z oglądaniem wieczornych meczów swoich piłkarskich reprezentacji. Francja na prowadzeniu, a w zespole Vitala Heynena problem ze skutecznością.

czas 5 SET

Tie-break wyłoni zwycięzcę spotkania. Na początek Polska zapunktowała dzięki zagraniu w antenkę Trevora Clevenota.

komentarz

Tie break - Vital Heynen chyba zadowolony.

czas 4 SET

Pojedynek zostanie rozstrzygnięty przez jedną z reprezentacji w tie-breaku. Czwarta partia została podsumowana przez Trójkolorowych atakiem z prawego skrzydła przez Stephana Boyera.

czas 4 SET

Piłki setowe dla reprezentacji Francji po ataku Trevora Clevenota.

czas 4 SET

Denerwuje się na swoich podopiecznych Vital Heynen, ponieważ oni utrudniają sobie zadanie własnymi błędami. Inna sprawa, że brak ryzyka w polu serwisowym otwiera możliwość przeprowadzenia popisowych akcji Francuzom.

czas 4 SET

Na boisku zameldowali się wprowadzeni z kwadratu rezerwowych Kamil Semeniuk oraz Aleksander Śliwka. Skoro podstawowi zawodnicy nie poradzili sobie w czwartym secie, to być może odwrócenie wyniku wezmą na siebie zmiennicy.

czas 4 SET

Francja na prowadzeniu i to wyrazistym na przerwie technicznej. Wilfredo Leon nie zmierzył boiska swoim serwisem. Trójkolorowi o kilka kroków przed przeciwnikami i aktualnie dużo wskazuje na wymarzonego przez Vitala Heynena tie-breaka.

8
7
9
20
32
czas 4 SET

Francja odbudowała swoje prowadzenie. Dwa razy ustawiła szczelnie blok na prawym skrzydle i nie pozwoliła przebić się Wilfredo Leonowi. Następnie wykorzystała przechodzącą piłkę po kompletnie nieudanym przyjęciu. Druga i ostatnia przerwa na żądanie Vitala Heynena w czwartym secie.

czas 4 SET

Już po przewadze reprezentacji Francji. Przeciwnik w trudnym ustawieniu przy serwisie Michała Kubiaka i zabrakło mu skutecznego rozwiązania w ofensywie.

czas 4 SET

Przerwa techniczna i Francuzi z mocnym postanowieniem zatroszczenia się o swoje prowadzenie. Polska jeszcze może spokojnie odrobić stratę, ale trzeba trochę utemperować zapał przeciwnika. Przed momentem atakował z powodzeniem Earvin Ngapeth.

czas 4 SET

Reprezentacja Francji musi w czwartym secie chronić się przed porażką w całym meczu. Trudno zatem dziwić się mobilizacji przeciwników Polski. Trzypunktowe prowadzenie skutkuje przerwą na żądanie Vitala Heynena. Postanowił reagować selekcjoner na początku rundy.

25
7
9
12
17
czas 4 SET

Czwarty set rozpoczął się błędem serwisowym Earvina Ngapetha.

czas 3 SET

Trzecia partia dla Polski i tylko ona ma szansę na zdobycie kompletu punktów.

czas 3 SET

Ważna akcja zakończona przytomnym atakiem przez Michała Kubiaka. Wcześniej rewelacyjna interwencja w obronie niedawno wprowadzonego z kwadratu rezerwowych Macieja Muzaja.

czas 3 SET

Wilfredo Leon znalazł się w polu serwisowym. Poradzili sobie przyjmujący reprezentacji Francji, a zakończenie akcji zostało powierzone Earvinowi Ngapethowi. Zanim popisze się on swoją zagrywką, przerwa na żądanie Vitala Heynena.

czas 3 SET

Powoli, ale to naprawdę powoli siatkarze zbliżają się do rozstrzygnięć w trzecim secie. Michał Kubiak poradził sobie po sytuacyjnej wystawie, a następna akcja została podsumowana atakiem Wilfredo Leona.

czas 3 SET

Ostatnia piłka decydowała o tym, która drużyna zejdzie na przerwę techniczną z prowadzeniem. Mateusz Bieniek na posterunku i znakomicie blokował pojedynczo.

czas 3 SET

W złą godzinę zdanie o kontrolowaniu wydarzeń na boisku. Francja doprowadziła do remisu przy zagrywkach Earvina Ngapetha i sprowokowała Vitala Heynena do zażądania przerwy w grze.

czas 3 SET

Polska pozostaje na wyraźnym prowadzeniu w trzecim secie i generalnie kontroluje przebieg wydarzeń na boisku. Ostatnia akcja została przeprowadzona z wykorzystaniem Bartosza Kurka. Po przerzucie Fabiana Drzyzgi skonfrontował się wyłącznie z jednym niezdarnym blokującym.

czas 3 SET

W reprezentacji Francji zmienił się rozgrywający, a Beniamin Toniutti ma możliwość obserwowania wydarzeń z boku. Polska odpowiedziała na to zamieszanie popisowym rozegraniem Fabiana Drzyzgi do Mateusza Bieńka.

czas 3 SET

Pierwsza przerwa techniczna w trzecim secie przy prowadzeniu reprezentacji Polski. Posypało się przyjęcie Francji, a to przekłada się również na jej pomyłki w ofensywie.

czas 3 SET

Wilfredo Leon huknął asem serwisowym. Polska na prowadzeniu w trzecim secie. Odrobina mniej pomyłek podopiecznych Vitala Heynena w zagrywce, co od razu przekłada się na lepszą dyspozycję w innych elementach.

czas 3 SET

Pora na rozpoczęcie trzeciego seta w Rimini. Zanosi się na długą batalię reprezentacji Francji i Polski. Zobaczymy, która z nich przejmie inicjatywę tym razem.