Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne. Tymczasem żegna się z Państwem Wiktor Gumiński.
Nicolas Uriarte zagrywa w aut, dzięki czemu Lotos Trefl Gdańsk zwycięża w tie-breaku 15:10 i w całym pojedynku 3:2! W całej półfinałowej rywalizacji (do trzech wygranych) gdańszczanie obejmują prowadzenie 1:0. MVP spotkania zostaje wybrany atakujący ekipy z Trójmiasta Murphy Troy.
Conte jako jedyny nie zawodzi w szeregach gospodarzy.
Wlazły przekracza linię trzeciego metra i Lotos Trefl Gdańsk ma aż pięć piłek meczowych!
Schwarz wybija piłkę po bloku w aut.
Kolejny punkt dla PGE Skry staje się dziełem Conte.
Ratajczak potężnie ze środka. Ależ znakomicie rozgrywa Falaschi!
Conte zdobywa punkt atakiem z drugiej linii.
Wlazły zablokowany na prawym skrzydle.
Wlazły również nie przebija się ze swoim serwisem na drugą stronę.
Mika zagrywa w siatkę.
Gawryszewski raz jeszcze z krótkiej. Przewaga Lotosu ciągle wzrasta.
Troy idealnie trafia po prostej w samą linię końcową. Przy zmianie stron w lepszej sytuacji znajdują się zatem goście z Gdańska.
Conte myli się w akcji z szóstej strefy.
Gawryszewski również skuteczny na środku siatki.
Włodarczyk zdobywa ważny punkt sprytnym atakiem pod górę.
Wrona udanie kończy krótką na czystej siatce.
Wlazły atakuje w taśmę.
Conte zaskakuje gdańską defensywą agresywną, techniczną kiwką.
Conte nie daje rady wypchnąć piłki w aut po bloku rywali.
Murphy Troy show na zakończenie czwartej partii! Druga z rzędu punktowa zagrywka Amerykanina kończy ją triumfem gdańszczan 25:22. Zwycięzcę całego pojedynku wyłoni zatem tie-break!
As serwisowy Troy'a.
Nieporozumienie po stronie PGE Skry i teraz to Lotos Trefl jest bliżej sukcesu w czwartej partii.
Troy potężnie bije z prawego skrzydła.
Lisinac niezawodny w ataku ze środka.
Tym razem Wlazły serwuje w aut.
Kolejna bomba serwisowa Wlazłego, której finalnym owocem jest udana kontra w wykonaniu Conte. PGE Skra odzyskuje prowadzenie i jest cztery punkty od wygranej w całym spotkaniu.
Wlazły pokazuje, co znaczy kapitan, doprowadzając do wyrównania punktową zagrywką.
Fatalna próba wystawy dołem Schwarza skutkuje utratą punktu przez Lotos Trefl.
Lepiej z bełchatowskim blokiem radzi sobie Mika.
Troy na lewym skrzydle nie spisuje się dziś zbyt dobrze. Kolejna "czapa" na Amerykaninie.
Gawryszewski bez problemu kończy piłkę przechodzącą, wracającą po mocnej zagrywce Falaschiego.
Conte trzyma ciężar gry ofensywnej bełchatowian.
Schwarz spokojnie kończy akcję uderzeniem po skosie.
Pojedynczy blok Wrony na Mice.
Ratajczak znakomicie spisuje się w ataku.
Conte w widowiskowy sposób kończy akcję z szóstej strefy.
Kolejny bardzo mądre uderzenie Miki. O czas prosi Falasca.
Mika kończy atak z lewego skrzydła.
Wlazły skuteczny także na lewym skrzydle.
Zagrywką punktuje Schwarz.
Challenge wykazuje, że Conte jednak nie zahaczył o ręce blokujących rywali.
Wlazły myli się w ataku z trudnej piłki.
Lisinac kończy dwa kolejne ataki ze środka.
Wlazły psuje zagrywkę.
Mika wyrzuca swój atak daleko w aut.
Troy zdobywa pierwszy punkt w czwartej odsłonie.
Zwycięstwo PGE Skry Bełchatów w trzeciej partii pieczętuje atakiem z przechodzącej Wlazły. Bełchatowianie wygrywają 25:21 i obejmują prowadzenie 2:1 w setach.
Schwarz w skutecznym ataku po bloku.
Mika psuje zagrywkę.
Z krótkiej Gawryszewski.
Troy obija blok rywali.
Artur Ratajczak kończy z krótkiej.
Wlazły nie zawodzi na prawym skrzydle.
Schwarz uderza po dalekiej przekątnej, a piłka ląduje w boisku bełchatowian.
Włodarczyk dynamicznie bije po prostej i zdobywa kolejny punkt.
Kiwka Schwarza nieskuteczna, zaś potężne wybicie Conte po rękach przynosi już zamierzony efekt.
Troy zablokowany na lewym skrzydle. Przerwa dla Anastasiego.
Kiwka Miki kończy swój lot na blokującym Conte.
Lisinac serwuje poza linię końcową.
Punktową zagrywkę zapisuje na swoim koncie Włodarczyk.
Conte popisowo zbija z pipe'a.
Troy nie zawodzi w akcji z pierwszej strefy, pewnie kończąc ją atakiem po skosie.
Wlazły dotyka siatki przy przepychance.
Zagrywka Conte przewija się po taśmie i kompletnie zaskakuje gości.
Wrona nie zawodzi w kontrze, obijając ręce Gawryszewskiemu.
Tym razem Wlazły precyzyjnie trafia po prostej.
Wlazły atakuje poza boisko.
Troy z powodzeniem kończy atak z wysokiej piłki.
Mika ponownie atakuje z pipe'a, ale tym razem odbija się od ściany bełchatowskich rąk.
Wrona otwiera trzecią partię atakiem z krótkiej.
Schwarz zostaje bohaterem drugiej odsłony! Niemiec kończy ją punktowym serwisem, zapewniając Lotosowi Treflowi Gdańsk wygraną 32:30. Tym samym przed nami jeszcze przynajmniej dwa sety rywalizacji.
Prosty błąd Conte w dograniu piłki.
Ratunkowa kiwka Brdjovica przynosi zamierzony efekt.
Lisinac pewnie kończy akcję ze środka.
Raz jeszcze Włodarczyk kończy atak na lewej stronie.
Gawryszewski z krótkiej.
Włodarczyk z lewego skrzydła.
Muzaj po raz pierwszy zablokowany. Ależ horror na parkiecie w Bełchatowie!
Drugi serw Conte ląduje na aucie.
Conte rehabilituje się za poprzedni błąd, notując asa serwisowego!
Grzyb myli się w zagrywce.
Conte nie popisuje się w akcji z prawego skrzydła, uderzając poza boisko. Setbol dla przyjezdnych.
Mika wybawia swój zespół z nieciekawej sytuacji atakiem po długiej przekątnej.
Conte obija blok i piłkę setową ma PGE Skra!
Muzaj kapitalnie trafia w kontrze po prostej. Remis!
Poza boisko atakuje również Troy. Przewaga gości maleje do zaledwie jednego punktu!
Mika atakuje w aut.
Kolejna skuteczna akcja w wykonaniu Muzaja.
Piłka rzucona odgwizdana Aleksie Brdjovicowi.
Conte dalej stanowi pewny punkt na lewym skrzydle.
Piorunująca odpowiedź serwisowa z drugiej strony. Punktowa zagrywka Troy'a.
As serwisowy Włodarczyka. Piłka odbija się od taśmy i kompletnie zaskakuje gdańszczan.
Muzaj zdobywa swój czwarty punkt w ataku.
Włodarczyk nie wykorzystuje kolejnej kontry, co z drugiej strony siatki czyni Bartosz Gawryszewski.
Mika wciska piłkę między ręce blokujących, dając swojej drużynie chwilę oddechu.
I raz jeszcze Muzaj po rękach blokujących. PGE Skra pozwoli wraca do gry!
A Conte dodaje kolejne "oczko" swojemu zespołowi dzięki mocnej zagrywce. Tym razem o przerwę prosi Anastasi.
Maciej Muzaj w swojej pierwszej ofensywnej akcji bezkompromisowo obija blok rywali.
Grzyb tym razem serwuje w aut.
Conte popełnia błąd dotknięcia siatki.
Troy po raz trzeci! Kolejny as amerykańskiego atakującego i drugi czas dla PGE Skry.
Jeszcze jedna punktowa zagrywka Troy'a. Upolowany świeżo wprowadzony na parkiet Wojciech Włodarczyk.
W niełatwej sytuacji Wlazły kiwa w taśmę.
Serwisowa ofensywa gdańszczan trwa w najlepsze. Tym razem asem popisuje się Troy. Przerwa na żądanie dla Miguela Falaski.
Wlazły notuje pomyłkę w ataku.
Piotr Gacek przyjmuje w punkt potężną zagrywkę Wlazłego, a akcję z lewego skrzydła pewnie kończy Schwarz.
Falaschi zagrywa w taśmę.
As serwisowy Grzyba.
Mika obija blok Conte.
Andrzej Wrona blokuje atak Schwarza z drugiej linii.
Lisinac wbija bardzo efektownego "gwoździa". Piłka po jego zbiciu z krótkiej ląduje na linii trzeciego metra.
Grzyb myli się w ataku ze środka.
Troy najpierw kąsa mocną zagrywką Marechala, lecz następnie w kontrataku na czystej siatce wyrzuca piłkę w aut. Pierwszego seta 25:22 wygrywa PGE Skra Bełchatów.
Mika raz jeszcze nie do zatrzymania w ataku z szóstej strefy.
Czunkiewicz serwuje w siatkę.
Schwarz rozbija blok bełchatowian. Lotos Trefl wciąż w grze o wygraną w pierwszej partii.
Conte raz jeszcze w roli głównej. Argentyńczyk tym razem zahacza o palce blokujących.
Za trzecim razem Troy już skutecznie.
Troy raz jeszcze zablokowany na lewej stronie. Drugi czas dla Anastasiego.
Uderzenie Miki wyblokowane, natomiast odpowiedź w kontrze Conte już bardzo skuteczna.
Troy zatrzymany na lewym skrzydle przez podwójny blok PGE Skry. Andrea Anastasi prosi o pierwszy czas.
Marechal nie po raz pierwszy psuje swój serwis.
Schwarz myli się w polu zagrywki.
Wlazły nie wykorzystuje okazji na zapewnienie swojej ekipie dwupunktowej przewagi.
Mika na czystej siatce bez problemów kończy atak z pipe'a.
Szybka akcja Nicolasa Uriarte z Facundo Conte przynosi kolejny punkt PGE Skrze.
Wlazły bombarduje rywali z pola serwisowego, ale prostą piłkę przechodzącą marnuje Srecko Lisinac.
Kapitalna wymiana z obu stron kończy się atakiem w siatkę Mateusza Miki.
Schwarz po raz drugi zablokowany na lewym skrzydle.
Raz jeszcze na prawym skrzydle nie zawodzi Troy.
Wlazły zablokowany na lewej stronie. W bloku znakomicie spisuje się Grzyb.
Troy pewnie kończy atak z prawego skrzydła.
Nieudany serwis Marco Falaschiego.
As serwisowy Wojciecha Grzyba.
Atak Nicolasa Marechala po prostej ląduje poza linią boczną.
Wlazły serwuje w taśmę.
Mariusz Wlazły blokuje na lewym skrzydle Sebastiana Schwarza.
Pierwszy punkt dla gospodarzy po autowej zagrywce Murphy'ego Troy'a.
Wyjściowe składy: PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Conte, Wrona, Uriarte, Marechal, Piechocki (libero) Lotos Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (libero)
Witamy wszystkich i serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Lotosem Treflem Gdańsk.