Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych naszych relacji LIVE z meczów PlusLigi i Orlen Ligi.

Najlepszą zawodniczką wybrana zostaje Lucyna Borek!

Piorunujący atak Adeli Helić kończy dzisiejsze starcie (III set, 25:10).

Kaczmar zagrywa i.. nieudane przyjęcie pilanek (III set, 24:10).

Kamenova wybrała się po skosie i zafundowała swojej drużynie kolejny punkt (III set, 23:10).

Stencel wyciąga w odbiorze rzeszowskie przyjmujące, jednak te nie radzą sobie z serwisem zawodniczki (III set, 21:9).

As serwisowy Kaczorowskiej! Pilanki załamują ręce (III set, 21:7).

Rzeszowski mur zatrzymuje pilanki (III set, 19:7).

Piorunujący atak ze środka Stencel (III set, 18:7).

Pilanki mają już niewiele do powiedzenia w tym secie. Rozbite przyjezdne wyrzucają piłkę w atu (III set, 18:6).

Żabińska robi robotę! Środkowa fantastycznie zapisuje na swoje konto kolejne "oczka" (III set, 17:6).

Kolejna znakomita zagrywka Helić sprawia, że rzeszowianki otrzymują prezent w postaci przechodzącej piłki. Kończy ją Kaczorowska (III set, 16:6).

Kolejna zmiana. Schodzi Babicz, zaś na boisku widzimy Piślę.

Zmiana w ekipie gości. Schodzi Ogoms, zaś pojawia się Stencel.

Kąśliwa zagrywka Helić sprawia, że piłka wraca na stronę rzeszowianek. Szybka sypa do Żabińskiej skutkuje kolejnymi punktami (III set, 14:6).

Ze środka punkt zdobywa Ogoms, jednak chwilę później Kucharska zagrywa w aut (III set, 12:6).

Drugi czas wykorzystuje szkoleniowiec PTPSu.

Pilanki pracują w obronie, jednak odbierają autową piłkę. Nie utrzymują jej jednak w grze (III set, 11:5).

Adela Helić szybko jednak przerywa słabą serię rzeszowianek (III set, 9:5).

Bardzo słabe przyjęcie rzeszowianek sprawia, że Kaczmar ma problemy z rozegraniem. Sędzia odgwizuje błąd podwójnego odbicia (III set, 8:5).

Ściana Developresu! Zablokowana na lewym skrzydle Babicz. To już pięciopunktowa przewaga gospodyń (III set, 8:3).

Zepsuta zagrywka Urban (III set, 7:3).

Trzy razy nieskutecznie próbowała umieścić piłkę w boisku rywalek Kamenova. Zakończyła tą akcję dopiero Adela Helić (III set, 6:2).

O czas prosi Jacek Pasiński.

Zmiana w ekipie gości. Schodzi Baran, zaś pojawia się Urban.

As serwisowy Anny Kaczmar (III set, 4:2).

Pilanki walecznie, jednak wpadają w siatkę (III set, 3:2).

Z lewej flanki skutecznie zaatakowała Kamenova (III set, 1:2).

Kolejny, bliźniaczy początek seta. Sędzia odgwizduje rzeszowiankom błąd podwójnego odbicia (III set, 0:2).

Developres SkyRes zaczyna trzecią partię od zepsutej zagrywki (III set, 0:1).

Po dwóch setach widoczna dominacja rzeszowskiego kolektywu w bloku. Developres SkyRes zatrzymał aż 7 razy swoje rywalki, przy zaledwie dwóch skutecznych blokach PTPSu. Najlepiej w tym elemencie spisywała się Katarzyna Mróz, która trzykrotnie ustawiała szczelną ścianę.

Szubert posyła piłkę na prawe skrzydło i... pilanki posyłają piłkę daleko w aut, tym samym kończąc drugą partię (II set, 25:17).

Kamenova sprawnie obija ręce pilanek (II set, 24:17).

Kolejna roszada w ekipie gości. Schodzi Dumancić zaś pojawia się Stencel.

Pilanki przyjmują autowy atak i same sobie robią czarną robotę. Oddawa za darmo piłka sprawia, że rzeszowianki odskakują na pięciopunktową przewagę (II set, 22:17).

Mimo oburzenia rzeszowianek, po ataku skrzydłowej z Piły, sędzia odgwizduje piłkę w boisku (II set, 21:16).

Hawryła staje w polu serwisowy, zagrywa i... as! (II set, 20:14).

Bardzo szybka sypa do Kaczorowskiej, która sprawnie wykorzystała ręce pilanek (II set, 19:14).

Kamenova zaszalała w swojej zagrywce i posłała piłkę daleko w aut (II set, 18:14).

I już na starcie zablokowana Baran (II set, 18:13).

Kolejna zmiana w ekipie gości. Schodzi Austin, a w jej miejsce wchodzi Baran.

Druga przerwa dla szkoleniowca PTPSu.

Wybroniły dwa mocne ataki rzeszowskiego kolektywu, jednak same pogubiły się i popełniły błąd. W aut zaatakowała Austin (II set, 16:13).

Pilanki wyprowadzone z równowagi zaczynają popełniać błędy. Sędzia odgwizduje błąd podwójnego odbicia (II set, 15:13).

Zmiana w PTPSie. Schodzi Babicz, zaś pojawia się Piśla.

Skuteczny atak Helić sprawia, że na tablicy wyników mamy remis (II set, 13:13).

Z pełnym impetem z prawej flanki Kamenova (II set, 12:13).

Niezbyt efektowny, jednak skuteczny atak Ogoms (II set, 11:13).

Kwiatkowska dwukrotnie próbowała przebić się przez rzeszowski blok, jednak nie było to możliwe. Już tylko jeden punkt straty gospodyń (II set, 11:12).

Zmiana w Developresie SkyRes. Schodzi Mróz, a w jej miejsce zjawia się Hawryła.

O przerwę poprosił Jacek Pasiński.

Babicz zatrzymana! Pilanka bez szans w starciu z rzeszowskim blokiem (II set, 10:12).

Szybka odpowiedź rzeszowskiej atakującej (II set, 9:12).

Austin atakuję w taśmę, jednak piłka sprytnie przetacza się na drugą stronę i ląduje na linii boiska (II set, 8:12).

Zmiana w ekipie gospodyń. Za Paskową wchodzi Kamenova.

W tej akcji obie ekipy pokazały "kawał" niezłej siatkówki! Długie, efektowne wymiany pelne obron zakończyła agresywną kiwką Szubert (II set, 6:11).

Paskowa szukała miejsca tuż obok rąk blokujących, jednak nie wyszło jej dobrze. Przyjmująca posyła piłkę w aut (II set, 6:10).

Kaczmar znakomicie szuka przestrzeni dla rzeszowskiej ofensywy. Na pojedynczym bloku punktuje Helić (II set, 6:8).

Helić zza lini 9. metra umieszcza piłkę bezpośrednio w boisku rywalek (II set, 5:7).

Ledwo, ledwo, ale trafiła. Żabińska skutecznie na środku (II set, 4:7).

Błędy, błędy.. Mróz zza lini 9. metra posyła piłkę w aut (II set, 3:7).

Tym razem rzeszowska atakująca spokojnie, z lewej flanki obija ręce pilanek (II set, 3:6).

O przerwę prosi szkoleniowiec Developresu SkyRes.

Co się dzieje z rzeszowską ofensywą? Bardzo dobre rozegranie do Mróz, która na czystej siatce wyrzuca piłkę daleko w aut (II set, 2:6).

Borek bez szans w starciu z Babicz, która znalazła lukę pomiędzy antenką a rękami blokujących (II set, 1:4).

Kolejne błędy rzeszowianek. Adela Helić atakuje pewnie, jednak daleko w aut (II set, 0:3).

Przyjezdne szybko zdobywają kolejny punkt po tym, jak Kaczmar wpada w siatkę (II set, 0:2).

Pilanki drugiego seta rozpoczynają od skutecznego bloku (II set, 0:1).

Seria oddanych piłek po obu stronach siatki. Kończy ją jednak Helić swoim bombardującym atakiem! Pierwszy set dla rzeszowianek (I set, 25:21).

Blok z Katarzyną Mróz w roli głównej (I set, 24:21).

Rzeszowianki świetnie zafunkcjonowały w obronie, jednak dały rady wyprowadzić ataku. Zafunkcjonowały jednak blokiem (I set, 23:21).

Mocny atak Austin z drugiej linii (I set, 22:21).

Na szczelną ścianę napotyka się Helić (I set, 21:20).

Kaczorowska atakuje daleko w aut, jednak sędzia uważa, że było po bloku. Lekkie spęcie i zamieszanie po stronie pilanek (I set, 21:19).

Przyjęcie rzeszowianek w tej akcji nie pozwoliło na wyprowadzenie ataku. Darmową piłkę wykorzystują pilanki. Skutecznie Dumancić (I set, 20:18).

Pierwsza przerwa dla szkoleniowca Developresu SkyRes.

Borek popisuje się znakomitą obroną, jednak rzeszowianki nie są w stanie wyprowadzić atkcji (I set, 20:16)

Kolejny raz Adela Helić! Przy tak silnych piłkach rzeszowskiej atakującej, ekipa z Piły nie ma nic do powiedzenia (I set, 19:14).

Paskowa myli się w polu serwisowym (I set, 18:14).

Pilanki zaczynają gubić się na boisku. Oddaną za darmo piłkę wykorzystuje Helić, która posyła bombardujący atak w stronę rywalek (I set, 17:13).

Ofensywa rzeszowianek rozkręca się. Z pełnym impetem na środku Mróz (I set, 16:13).

Pierwszy atak Piśli i niestety posłany daleko w aut (I set, 15:13).

Długa akcja, która kończy się punktem dla pilanek. W siatkę wpada bowiem Mróz (I set, 14:13).

Zmiana w zespole gości. Schodzi Babicz, zaś na boisku pojawia się Piśla.

Kąśliwa zagrywka Kaczmar i.. rzeszowianki mają kolejny punkt (I set, 14:11).

Żabińska znowu odrzuciła pilanki od siatki, jednak Austin bombardującym atakiem ustrzeliła Helić (I set, 12:11).

O przerwę prosi trener z Piły.

As serwisowy Żabińskiej (I set, 12:10).

Szybka odpowiedź atakującej z Piły, która z drugiej linii obija rzeszowski potrójny blok (I set, 10:10).

To nie jest najlepszy dzień Austin, która popełnia kolejny błąd (I set, 10:9).

Kolejny raz w defensywie zadziałała Paskowa, niestety reszta drużyny nie zareagowała, przez co piłka zostałą po stronie rzeszowianek (I set, 8:9).

Atakująca popełnia jednak błąd w polu serwisowym (I set, 8:8).

Tym razem Helić skutecznie, obija ręce pilanek (I set, 8:7).

Dzisiaj Paskowa może poszczycić się znakomitymi obronami! Niestety błąd rzeszowskiej atakującej, która myli się i posyła piłę w aut (I set, 7:6).

Ponownie Austin myli się w ataku, posyłając piłkę daleko w aut (I set, 7:5).

Developres SkyRes stawia szczelny blok. Bez szans atakująca z Piły (I set, 6:5).

Rzeszowianki ustawiły blok, jednak Kwiatkowska znalazła szczelinę i umieściła piłkę w boisku rywalek (I set, 4:5).

Świetnie w obronie Paskowa, dzięki czemu rzeszowianki mogły wyprowadzić akcję. Kiwka Kaczorowskiej (I set, 4:3).

Po świetnym rozegraniu Kaczorowska zaatakowała daleko w aut, jednak międzyczasie pilanki wpadają w siatkę (I set, 3:3).

Pewnie i skutecznie Kwiatkowska (I set, 2:3).

Rzeszowianki szybko poprawiają wynik z początku seta. Z prawej flanki Paskowa (I set, 2:2).

Po dobrej obronie piłka powędrowała do Austin, która pewnie z lewego skrzydła zakończył akcję (I set, 0:2).

Dzisiejsze spotkanie poprowadzą Rafał Pośpiech oraz Marcin Weiner. Rozpoczynamy!

Wyjściowe składy: Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Mróz, Kaczorowska, Helić, Żabińska, Paskowa, Borek (libero); Enea PTPS Piła: Szubert, Babić, Dumanicić, Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Markiewicz (libero).

Siatkarki kończą już swoją rozgrzewkę i za moment poznamy wyjściowe składy.

Na ławce trenerskiej po stronie gospodyń zadebiutuje w dzisiejszym spotkaniu nowy szkoleniowiec, Lorenzo Micelli.

Developres SkyRes w dzisiejszym pojedynku spróbuje zrewanżować się przyjezdnym, które w pierwszej rundzie rozgrywek zwyciężyły w piąciosetowym boju.

Pilanki do dzisiejszego spotkania podchodzą zajmując ósmą lokatę w tabeli. W poprzedniej kolejce Enea PTPS zwyciężyła w trzech setach z Legionovią Legionowo.

Serdecznie witamy z hali Podpromie, gdzie za niespełna kwadrans rozpocznie się starcie pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Enea PTPSem Piłą.