3:0
  • 25 : 22
  • 25 : 21
  • 25 : 22

W oczekiwaniu zapraszamy na portal WP SportoweFakty, gdzie zbieramy dla was materiały z turnieju i wokół niego.

Teraz mamy blisko dwie i pół godziny przerwy do drugiego meczu półfinałowego. O 21:15 Polska zagra z USA w drugim półfinale. Zapraszamy również na naszą relację na żywo!

Czy Twoim zdaniem ten wynik to sensacja?

Reprezentacja Brazylii melduje się w finale mistrzostw świata po raz piąty z rzędu!

Koniec! Lucas Saatkamp mocno bije z krótkiej, piłka wraca na stronę brazylijską, ale na aut!

Pierwsza piłka meczowa obroniona przez Serbów. Ivović po ciasnym skosie trafia w drugi metr.

Ależ akcja Brazylijczyków! Ivović atakował z przechodzącej piłki i... został zablokowany przez Williama.

Nikola Grbić prosi o czas. To ostatnia deska ratunku dla Serbów.

Serbowie psują - być może - kluczowe piłki. Najpierw nie kończą kontry, za co zemścił się Lucas, a teraz Atanasijević przestrzelił z prawego ataku.

William Arjona serwuje daleko w aut.

Nie najlepsze przyjęcie Rosicia, Kovacević kiwa po taśmie, broni Douglas, ale żaden z jego kolegów nie zdążył do drugiej piłki.

Wystawa jednorącz Williama do Mauricio na środek. Brazylijski środkowy nie ma kłopotów ze skończeniem ataku.

Ale dwie akcje później już skutecznie obija brazylijski blok.

Nie trafił! Punkt dla Brazylii.

Czy Atanasijević trafił w boisko atakiem? Sprawdzamy.

Dwie piłki po swojej stronie mają Brazylijczycy, ale nie zdołali tego skończyć.

Straty odrobione błyskawicznie. Serwis Lucasa Rosić przyjmuje na drugą stronę, a Luiz Felipe Fonteles bez kłopotów kończy atak z przechodzącej piłki.

Niedokładna wystawa do Ivovicia na lewy atak skutkuje nieskończonym atakime. A Mauricio w kontrze nie bierze jeńców.

Renan Dal Zotto poprosił o 30 sekund przerwy.

As serwisowy Atanasijevicia!

Atak Ivovicia wyblokowany i obroniony, lecz któryś z Brazylijczyków dotknął siatki.

Evandro Guerra dostał piłkę rozegraną szeroko na prawą flankę i uderzył ponad blokiem w boisko.

I znów rozpoczęła się gra punkt za punkt.

Nie trafia w blok kiwką Uros Kovacević. Piłka na aucie, punkt dla Brazylii.

Przerwa dla Nikoli Grbicia.

I już mamy remis. Najpierw przekroczona linia przez Ivovicia, a chwilę potem Douglas kończy kontrę z lewego skrzydła.

Trudna do obrony zdrapka Mauricio ze środka.

Na boisku meldują się William i Evandro.

Dotknięta siatka po stronie Canarinhos. Po raz pierwszy dziś Serbia prowadzi na przerwie technicznej.

Wallace myli się w polu serwisowym.

Brazylijczycy już zrównali się na moment punktami z rywalami, lecz Aleksandar Atanasijević przywrócił jednopunktowe prowadzenie swojej drużynie mocnym uderzeniem z prawego skrzydła.

Luiz Felipe Fonteles pewnie punktuje z lewego ataku.

Lucas Saatkamp przypomniał o sobie punktowym blokiem.

Wallace De Souza nadział się na serbski blok.

Od razu o czas prosi Renan Dal Zotto.

Uros Kovacević punktuje bezpośrednio z zagrywki!

Po pierwszej akcji trzeciego seta sędzia Wojciech Maroszek poprosił do siebie kapitanów i poprosił, by drużyny nie krzyczały do siebie przez siatkę.

Psuje zagrywkę Atanasijević. Druga partia także dla Brazylijczyków, którzy są o krok od piątego z rzędu awansu do finału mistrzostw świata!

Utrudnianie rozgrywania przez Mauricio Souzę odgwizdał sędzia Wojciech Maroszek.

Serbowie bronią pierwszej piłki setowej asem serwisowym Atanasijevicia.

Douglas Souza da Silva znakomicie finalizuje atak z VI strefy.

Jeszcze Aleksandar Atanasijević przedłuża nadzieję Serbów w tym secie

Ależ tempo krótkiej Bruno zagraną z Lucasem za plecami.

Wallace De Souza znów przypomina o sobie w ataku.

Jeszcze jeden skuteczny blok na serbskim śrdkowym!

Nikola Grbić prosi o przerwę.

Srećko Lisinac zatrzymany pojedynczym blokiem.

Brazylijczycy znów mają dwa punkty przewagi.

Aleksandar Atanasijević mocno, po bloku i w aut.

Niedobre przyjęcie zagrywki po serbskiej stronie, ale spokojne uderzenie Ivovicia z lewego ataku sprawiło, że o tym już nie pamiętamy.

Marko Podrascanin zablokowany przez Souzę. Gdyby się uprzeć, można byłoby napisać, że był to pojedynczy blok.

Rozkręca się serbski lewoskrzydłowy w ofensywie!

Uros Kovacević bije przez dziurę w bloku.

Brazylijski blok tym razem nie zdążył za Atanasijeviciem.

Przesunięta krótka Bruno z Lucasem daje kolejne oczko drużynie brazylijskiej.

Wallace De Souza radzi sobie bez problemów na prawym skrzydle.

Pojedynczy blok Bruno na Ivoviciu! A akcja wzięła się z przebicia piłki za darmo przez brazylijskiego rozgrywającego.

Wallace sprezentował punkt Serbom psując zagrywkę.

Thales Hoss trafiony zagrywką przez Urosa Kovacevicia.

Wallace De Souza zrobił dokładnie to samo, ale na prawym skrzydle.

Uros Kovacević kiwa sposobem oburącz górnym na podwójny blok Brazylijczyków.

Wyczyszczona siatka dla Douglasa, a ten trafia w trzeci metr z lewego skrzydła. Brazylia jest o seta bliżej finału mistrzostw świata!

Renan Dal Zotto prosi o czas.

Przy drugiej piłce setowej Evandro został zatrzymany blokiem.

Potwierdza to challenge. Piłka setowa dla Brazylii.

Douglas Souza da Silva zatrzymuje blokiem Aleksandara Atanasijevicia!

Nikola Grbić przerywa grę i prosi o czas.

...który chwilę wcześniej pojawił się na boisku wraz z Williamem za Bruno oraz Wallace'a.

Silna zagrywka Fontelesa w Kovacevicia, piłka przechodzi na stronę Brazylijczyków, a tam kończy ją Evandro Guerra.

Aleksandar Atanasijević kończy z powodzeniem atak z II linii, ale wcześniej Brazylijczycy wpadli w siatkę przy wyskoku do bloku.

Zatrzymany Wallace De Souza podwójnym blokiem.

30 sekund przerwy na prośbę Nikoli Grbicia.

Marko Ivović przekroczył linię ataku przy uderzeniu z VI strefy.

Aleksandar Atanasijević atakuje po podwójnym bloku w aut.

Srećko Lisinac postanowił wbić gwoździa z krótkiej.

I jeszcze raz Wallace uderza po prostej w aut!

Po autowym ataku Wallace'a o czas prosi trener Renan Dal Zotto.

Asem serwisowym popisał się Marko Ivović.

Uros Kovacević przyjmuje zagrywkę na palce i w dodatku niedokładnie. Szybki kontratak, Lucas Saatkamp i kolejny punkt dla Brazylii.

Pewnie skończony atak przez Douglasa z IV strefy. A wszystko zaczyna się od dobrego przyjęcia.

I znów Fonteles, tym razem z lewej flanki.

Ofiarnie pod bandami reklamowymi walczył Majstorović, ale atak Fontelesa po bloku był za mocny, by uratować piłkę.

Znakomita przesunięta krótka Bruno do Lucasa.

Na razie Douglas Souza da Silva nie myli się w ofensywie.

Nie trafia z zagrywki w boisko Marko Ivović.

Wallace De Souza uderza bardzo mocno z prawej flanki, piłka wraca na stronę Canarinhos, ale na aut.

Z konieczności do prawego skrzydła piłkę wystawiać musiał Thales, ale zrobił to na tyle dobrze, że Wallace skończył atak z drugiej linii.

Marko Ivović nabił piłkę na brazylijski blok.

Z krótkiej z pełną mocą bije Marko Podrascanin.

Zagrywka Douglasa przyjęta na drugą stronę przez Serbów, ale nie kończy kontry Fonteles. A Atanasijević skutecznie finalizuje kontrę.

Podkreślmy ważną rzecz. Pierwszym sędzią meczu jest Wojciech Maroszek.

Jest pierwszy udany atak Serbów. Punktuje Aleksandar Atanasijević.

Bruno Rezende trafił zagrywką Marko Ivovicia.

Rozpoczynamy półfinał mistrzostw świata!

Brazylia: Bruno, Mauricio, Douglas, Wallace, Fonteles, Lucas, Thales (libero).

Serbia: Jovović, Kovacević, Ivović, Lisinac, Atanasijević, Podrascanin, Majstorović (libero).

Kto waszym zdaniem awansuje do finału z pierwszego półfinału?

W pierwszym z nich o godzinie 17:00 Brazylia zmierzy się z Serbią.

Dzień dobry! Rozpoczynamy ostatni dzień zmagań na mistrzostwach świata siatkarzy. Przed nami półfinały.