Drugi blok i meczowa dla Jastrzębskiego.

Bucki przebojem wszedł do drużyny. Od kiedy zmienił Konarskiego to przynosi same korzyści drużynie.

Rossard trzyma jeszcze Resovię w grze.

Fromm ponownie nie zwalnia ręki w ofensywie.

Mika agresywnie kiwa tuż za siatkę.

Lyneel kończy kolejną akcję, a włodarze Asseco Resovii zastanawiają się co poszło nie tak, że ten zawodnik nie grał tak w ich barwach.

Bucki bije po głowie Lemańskiego.

Udanie Hain ze środka.

Fromm nabija piłkę na ręce Shojiego.

Rossard daleko w aut wyrzuca zagrywkę.

Czas dla De Giorgiego.

Starania rzeszowskiej defensywy jednak opłaciły się. Jastrzębianie mieli wszystkie atuty w swoich rękach, a jednak Możdżonek blokiem ich powstrzymał.

Rzeszowianie bronią się, ale teraz mało co im wychodzi.

Jarosz uderzył tak mocno, że słychać go było w całej hali. Punkt dla Resovii.

Bucki po raz kolejny.

Rozegrał sie Jakub Bucki na dobre.

Idealnym zgraniem popisują się Shoji i Lemański.

Fromm niepowstrzymany na kontrach.

Mika blok aut.

Tak jak przez trzy sety wyłącznie Resovia miała praoblem do sędziów, tak teraz JW także zaczyna kwestionować ich decyzje.

Więcej spięc pod siatką aniżeli prawdziwej gry.

Rossard po ciasnym skosie na potrójnym bloku.

Kolejny as Francuza.

Lyneel dokłada do dorobku punktowego asa.

Jarosz zablokowany.

Wspomniany Bucki udanie otwiera wynik czwartej partii.

Bucki zostaje na boisku w czwartej odsłonie.

Zepsuty serwis Jarosza daje wygraną Jastrzębskiemu.

Perry kontuzjował się przy okazji obrony piłki i jego miejsce zajął Czyrek. Młody libero podbija piłkę, a Jarosz w końcu wykańcza akcję.

Kamap tym razem ustrzelił Mikę.

Kampa serwuje, a Perry nie zdąża uciec przed piłką.

Lyneel blok aut.

Sporo szczęścia Lemańskiego. Trafia w siatkę w ataku, jednak piłka przetacza się na stronę gospodarzy.

Każdy punkt kosztuje Resovię teraz ogromny wysiłek. Popisuje się skutecznością Jarosz.

Blok-aut Buckiego.

Frommowi podobnie jak Konarskiemu rozregulował się celownik.

Nie ma mocnych na Lyneela. Udanie bije z pipe'a.

Mika bije między blokujących.

Czas dla Resovii.

Jarosz atakuje w aut i ustanawia przewagę jastrzębian na cztery punkty.

Bucki trafia za kołnierz Miki.

Bucki znajduje dziurę w bloku.

Shoji blokuje Fromma. Niemiec początkowo bił nad jego rękami jednak z czasem obniżał swój atak, aż w końcu się nabił.

Kosok blokuje Jarosza atakującego z drugiej linii.

Kosok udanie ze środka siatki i cała hala w Jastrzębiu szaleje z radości.

Blok aut Rossarda ratuje Resovię z opresji.

Fromm w akcji z pipe'a. Siedmiopunktowa seria stała się faktem.

Potężne zbicie Buckiego i przełamanie Pasów.

Lyneel - człowiek orkiestra. Punktuje w ataku, ale i w bloku również. W efekcie remis.

Lyneel po raz kolejny i obie drużyny dzieli już tylko punkt.

Cretu prosi o czas.

Perry szaleje w obronie, jednak nie przynosi to bezpośrednich punktów dla Resovii. Trzy punkty z rzędu dla JW.

Możdżonek nie trafia w boisko.

Lyneel przypomina o sobie na lewym skrzydle. Francuz zdobył już 14 punktów dla swojego zespołu.

Mur Asseco Resovii nie do przejścia.

Kolejne błędy JW i punkty dla Resovii. Z ciekawostek, wcześniejszy set był pierwszym jaki Resovia wygrała na przewagi w tym sezonie.

Bucki wszedł za Konarskiego i od razu z dobrej strony pokazał się w ataku.

Konarski zablokowany przez Lemańskiego.

Fromm uderza po skosie, a rzeszowianie dokładają błędy własne.

Konarski całkowicie się rozregulował. Bije w aut.

Konarski wpadł całym ciałem w siatkę. Punkt dla Resovii.

Rossard na dwa razy.

Jarosz przeszedł linię i zdobył punkt dla Resovii. Na posterunku był jednak De Giorgi i poprosił o challenge.

Tak jak Konarski dał Jastrzębskiemu zwycięstwo w pierwszym secie, tak w drugim zabrał. Aut z sytuacyjnej. Set dla Resovii.

Zarówno jednym jak i drugim udzieliły się nerwy. Teraz Konarski psuje.

Rossard psuje serwis i na tablicy wyników kolejne wyrównanie.

Kończy Mika po prostej.

Kampa chciał rozgrywać, a Shoji mu w tym przeszkodził przekładając ręce.

Fromm uderza w aut.

Co chciał zrobić Rossard w ostatniej akcji chyba on sam nie wie... Jego kiwka nabija się na blok JW.

Kampa psuje serwis, gramy na przewagi z minimalnym prowadzeniem Resovii.

Rossard zablokowany! Jest wyrównanie.

Lyneel bije na podwójnym bloku Resovii. Nadal setowa dla przyjezdnych.

Lemański wyczekał Fromma na pipe. Niemiec zablokowany w pojedynkę.

Rossard kończy na czystej siatce, ale nie to było najciekawsze. Sędziowie nie odgwizdali błędu czterech odbić JW, dopóki Francuz nie przerwach swojej gry nie zaczął krzyczeć "czwórka" do sędziów. Komiczna sytuacja.

Ależ wymiana męskich ciosów! Chyba nikogo nie zaskoczy, że wygrał ją Christian Fromm.

Jarosz mocno spóźniony do ataku, jednak opadając już wykańcza piłkę.

Możdżonek melduje się na linii 9. metra i od razu konta dla Resovii.

Ponownie punktuje Jarosz. Shoji nie mając Rossarda w pierwszej linii nie kombinuje w rozegraniu.

Jarosz radzi sobie z ruchomym blokiem.

Do trzech razy sztuka Jastrzębskiego Węgla. Duet Kosok - Konarski, najpierw przyblokował Lemańskiego, a następnie dwa razy Rossarda. Drugi raz okazał się ostatecznym.

Lemański efektownie na środku siatki. Niczym przed kontuzją!

Konarski rozpędza się z 7. metra i udanie bije z drugiej linii.

Jarosz wyrównuje stan seta.

Fromm mocno z lewego skrzydła.

Piłka wraca na stronę Jastrzębia i Hain bez problemu zdobywa punkt.

Jarosz uderza z sytuacyjnej piłki w pół siatki.

Sędziowie ślepi trochę na błędy. Rossard ewidentnie przechodzi linię, ale nie odgwizdują błędu. Na szczęscie dla JW, gospodarze blokują Jarosza.

Fromm po raz pierwszy bije z pipe'a i to tak, że trudno będzie efektywność tego zbicia przebić.

Lyneel uderzył daleko w aut, lecz na 9. metrze piłka obtarła Rossarda.

De Giorgi nie czeka. Prosi o czas.

As serwisowy Shoji'ego.

Znów ręce Kampy pomogły. Tym razem wykorzystał je Mika.

Rossard perfidnie po rękach Kampy.

Jest mała afera na boisku. Lemański przebił, a sędzina podyktowała rzuconą. Resovia całą ekipą zameldowała sie przy słupku, nawet Cretu znalazł się na boisku.

Konarski nabrał się na aut i intuicyjnie wystawił ręce do obrony.

Kończy Mika dla odmiany.

Mika zablokowany.

Coraz lepiej JW czyta zamiary Shoji'ego. kolejna zasadzka jastrzębskiego na lewym skrzydle.

Aż dziwne, że po takim ataku Fromma Marcin Możdżonek może jeszcze ruszać rękami. Potężne zbicie Niemca wyblokowane, a w kontrze punkt dla Resovii.

Ładnie Jarosz na prawym skrzydle po mocnym skosie.

Lyneel udanie w pierwszym zbiciu drugiego seta.

Dawid Konarski kończy pierwszą partię. Na prawym skrzydle w tej partii był nie do zatrzymania.

Setowa dla JW, ale Resovia broni się rękami i nogami.

Przechodząca i Shoji sprawdza się w ataku.

Można powiedzieć, że pokarało Resovię. Teraz gdy Rossard mówi, że było czyste podbicie piłki, nie może tego potwierdzić wideoweryfikacją, bo Resovia nie ma już takiej możliwości. Decyzją sędziny punkt dla JW.

Ależ blok na lewym skrzydle. Resovia powstrzymana.

Rzeszowianie wywołali dość długą przerwę w grze. Najpierw zakwestionowali zmianę powrotną Fromma, bo nie zdążyli wziać challenga. Rusek wrócił na boisko, challenge nic nie pokazałi dopiero wtedy Fromm wrócił na boisko. Przerwa wybijająca z rytmu była? Była.

Rusek wszedł na chwilę na poprawę przyjęcia i pomógł. Bije Lyneel z prawego skrzydła.

Gospodarze sprawdzają jeszcze czy był blok. Decyzja jednak podtrzymana.

Dosłownie kosmiczny atak Konarskiego. Piłka uderzyła w bandy reklamowe.

Resovia odrabia straty. Nadzieje daje mocny serwis Jarosza.

Rossard uderza po skosie i minimalnie mieści się w boisku.

Teraz jastrzębianie podbili serwis, a w pierwszym ataku dynamiką popisał się Lyneel.

Fromm nie radzi sobie z serwisem Lemańskiego.

Po krótkiej przerwie Lemański kiwa nad Kosokiem.

Udana kontra Lyneela. Rzeszowianie nie do końca radzą sobie z floatem Haina.

Rossard odetchnął z ulgą. Mocny serwis desygnownany dla niego od Fromma zatrzył się na siatce.

Przerwa wybiła z uderzenia Amerykanina. Punkt dla gospodarzy.

Tym razem czas dla "Fefe".

Jak dotąd najdłuższa akcja meczu wygrana przez Pasy. Po raz kolejny wygrali wymianę nie atakiem, a blokiem.

Shoji uderzył tak mocno, że piłka wróciła na stronę gości. Tam udanie Mika na kontrze.

Fromm nad rękami Shoji'ego.

Ładne zbicie Haina ze środka siatki.

Rossard ratuje z opresji swoją drużynę atakiem z pipe'a.

Siła razy ramię Fromma i kolejny punkt ląduje na koncie Jastrzębskiego Węgla.

Lyneel huknął serwisem, jednka jego reprezentacyjny kolega przechytrzył rywala kiwką na siatce.

Lewa flanka również funkcjonuje bez zarzutu w JW.

Rossard bije po prostej, a Kampa tylko chroni twarz przed strzałem.

Efektownie wykończył akcję Konarski na prawym skrzydle.

Po przerwie Możdżonek w pojedynkę blokuje swojego vis-a-vis Kosoka.

Czas dla Resovii. Jastrzębski odskoczył już na cztery oczka.

Hain punktuje serwisem.

Shoji chyba zapomniał ile Lemański ma wzrostu, bo wystawił mu "na łokieć". W kontrze punktuje Lyneel.

Lyneel w soiwm stylu. Opiero piłkę o ręce blokujących rzeszowian.

Jakub Jarosz punktuje i defensywa Resovii odetchnęła z ulgą.

Fromm znokautował Mikę swoim serwisem.

Blok aut Fromma.

Znów po pierwszym ataku wraca piłka do Resovii. W drugim podejściu efektownie kończy Lemański.

Jarosz za miękko w pierwszy zbiciu, a Konarski wykańcza kolejną kontrę.

Konarski mocno z zagrywki i Resovia się tylko broni. W kontrze Konarski bez sensytmentów bije po skosie i zdobywa punkt.

Potężne zbicie Fromma.

Mika bije nad rękami blokujących jastrzębian. Nie zdobywa bezposrednio punktu, jednak piłka po obronie przechodzi na aut Pasów.

Kosok dostaje okazję do zpaunktowania i nie myli się.

Shoji wystawia "świecę" do Jarosza, a ten nabija piłkę na blok Kosoka.

Druga zagrywka już jednak zepsuta.

Jarosz wchodzi na zagrywkę i od razu posyła asa.

Wyjściowe składy:

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Kosok, Kampa, Lyneel, Konarski, Hain, Popiwczak (libero)

Asseco Resovia: Rossard, Możdżonek, Lemański, Shoji, Mika, Jarosz, Perry (libero)

Sprawiedliwymi meczu będą: Michlic Agnieszka oraz Skowroński Piotr.

Światło powoli wraca, a siatkarze już rozgrzewają się na siatce.

Do meczu pozostało około 20 minut a w hali w Jastrzębiu zgasło światło. Czyżby powtórka ze Szczecina?

Kto wygra mecz?

Warto wspomnieć, że przez ostatnie dwa tygodnie przerwy w PlusLidze w Asseco Resovii sporo się zmieniło. Z posadą prezesa pożegnał się Bartosz Górski, a w jego miejsce przyszedł Krzysztof Ignaczak. Z kolei przez kontuzję Masłowskiego rozwiazano umowę z rozgrywającym Redwitzem i w jego miejsce zakontraktowano Łukasza Kozuba. Wszystko przez zablokowany limit obcokrajowców.

Natomiast Asseco Resovia jest jak dotąd sezonowym rozczarowaniem. Na dziewięć meczów wygrali zaledwie jeden, ale ich udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w ubiegłym tygodniu dobrze wróży. Rzeszowianie zajęli tam czwartą lokatę, odprawili między innymi Sadę Cruzerio.

Gospodarze podchodzą do meczu po dwutygodniowej przerwie. Jak dotąd wygrali sześć z dziewięciu swoich spotkań i są faworytem dzisiejszej rywalizacji.

Witamy z Jastrzębia. W ramach 10. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel będzie mierzył się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu o godzinie 14:45.