Kolejny skandal dopingowy! Wpadł mistrz olimpijski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Petersen / Thiago Braz
Getty Images / Christian Petersen / Thiago Braz
zdjęcie autora artykułu

Nie tylko Alicja Tchórz w ostatnim czasie została przyłapana na dopingu. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, podobny los spotkał Thiago Braza, który w 2016 roku zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W poniedziałek (27 maja) gruchnęła wiadomość, że Alicja Tchórz "wpadła" na kontroli antydopingowej. W organizmie polskiej pływaczki wykryto niedozwolone substancje. Badania próbki A i B wykazały obecność stymulanta, mającego wpłynąć na działanie organizmu (czytaj TUTAJ).

Okazuje się, że dwukrotna polska olimpijka nie jest jedynym sportowcem, który w ostatnim czasie został przyłapany na stosowaniu dopingu. Rzecz tyczy się także mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce z 2016 roku, Thiago Braza.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, test wykonany w 2023 roku ujawnił obecność w jego organizmie zakazanej substancji - glukuronidu ostaryny. Sam zawodnik przyznaje, że nigdy świadomie nie stosował żadnych zabronionych środków.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Jak zatem Braz wytłumaczył wpadkę dopingową? Brazylijczyk uważa, że substancje zakazane znalazły się w jego organizmie, ponieważ te były w składzie suplementów, jakie zażywał. Nie zmienia to jednak faktu, że 30-latek nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Przypomnijmy, że Thiago Braz, oprócz mistrzostwa zdobytego w Rio de Janeiro, ma w swojej kolekcji jeszcze jeden medal. Brazylijczyk na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku sięgnął po brązowy "krążek".

Igrzyska olimpijskie w Paryżu, na których nie ujrzymy Thiago Braza i Alicji Tchórz, odbywać się będą w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Zobacz także: Trener po wpadce pływaczki. "Sprawa wygląda absurdalnie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty