KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oficjalnie. Jeden kandydat na prezesa PZN

Polski Związek Narciarski oficjalnie poinformował o liście kandydatów na nadchodzące wybory - na czele z wyborami na prezesa PZN.

PS
Adam Małysz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz
25 czerwca w Krakowie odbędzie się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Polskiego Związku Narciarskiego. Poznamy wówczas nowego prezesa PZN, zarządu PZN i komisję rewizyjną.

Kibiców najmocniej elektryzowałby wybór prezesa związku. Elektryzowałby, gdyby zgłosił się więcej niż jeden kandydat. Jest tylko jeden. To Adam Małysz, który swoją decyzję potwierdził już kilka dni temu.

"Chcę potwierdzić, że zgłosiłem kandydaturę na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Nie ogłaszałem tego wcześniej nie z powodu tajemnicy czy obaw, lecz chciałem po prostu dotrzymać harmonogramu zaplanowanego przez związek" - napisał Małysz na Facebooku.

Wybór prezesa PZN jest więc tylko formalnością. Małysz niebawem zastąpi na tym stanowisku Apoloniusza Tajnera, który tę funkcję pełni od 2006 roku.

Lista kandydatów do Zarządu PZN, Komisji Rewizyjnej PZN oraz na Prezesa PZN

Kandydat na Prezesa PZN:
Adam Małysz

Kandydaci do Zarządu PZN:
Marcin Blauth
Adam Fickowski
Wojciech Gumny
Jarosław Konior
Rafał Kot
Marek Pach
Grzegorz Staręga
Stanisław Szymanik
Ludwik Żukowski

Kandydaci do Komisji Rewizyjnej PZN:
Jan Braja
Piotr Bril
Kazimierz Kilian
Andrzej Podgórski
Maria Twardoch
Maciej Wasylkowski

Czytaj także:
Wyjaśniła się przyszłość Tajnera. Już wiadomo, co będzie robić
Mistrz olimpijski zakończył karierę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie sceny możemy zobaczyć bardzo rzadko. Co tam się działo!


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • jotwu Zgłoś komentarz
  On tak się nadaje na szefa związku jak ja na primabalerinę.Na szefa trzeba dobrego organizatora,a nie byłego skoczka.Pokazał klasę w czasie zwalniania Doleżala.Musiał nawet pośpiesznie
  Czytaj całość
  uciekać z Planicy,gdy skoczkowie stanęli w obronie Czecha.
  • yes Zgłoś komentarz
   Kojarzy mi się z kłopotami, reklamami i rodziną... Jest różnica między skakaniem, a nie-skakaniem!
   • yes Zgłoś komentarz
    Od razu (dawno temu) pisałem, że wyznaczą Małysza i nie będzie przeciwników...
    • tomas68 Zgłoś komentarz
     Żenada !
     • Stary Poznaniak Zgłoś komentarz
      Ciekaw jestem wszystkich tych co piszą te wypociny o dekarzu, jakie macie wykształcenie robiąc zarzut z pierwszego zawodu jako dekarz. Ma w tej chwili mgr. a że zrobił go zaocznie to nie
      Czytaj całość
      wasza sprawa, ale honorowany jest jak zaliczony na studiach dziennych. Mówi w języku niemieckim i angielskim, był wybitnym sportwcem i niezłym dyrektorem, a że Pan Stoch uważa się za lepszego i zrobił ferment to jego sprawa. Przypominam Stochowi bez Małysza całą obecną kadra była by nikim, pieniądze do skoków trafiły przez Małyszomannie i nic tego nie zmienią ich ujadanie. Trzeba dać człowiekowi szansę i mam nadzieję że jako prezes wciągnie Justynę do zarządu aby ciągnęła biegi, a warto też inwestować w alpejczyków ,aby nie zmarnować ich talent. Do pracy Adamie dla dobra całej dyscypliny zimowej. Pieniędzy nie zabraknie , sponsorzy Tobie nie odmówią.
      • Leeleszek Zgłoś komentarz
       Dekarz prezesem ,chociaż historia pokazala że i elektryk byl nawet prezydentem (jakim to wszyscy wiedza !!!) tu może być podobnie .
       • Marian Szyma Zgłoś komentarz
        Jak to w rodzinie PiS jeden prezes-jeden (słuszny ) kandydat . Nie ma w Polsce działacza narciarskiego który by się na tym znał ? potrzebujecie prezesika ( Nikosia ) celebrytę Mgr.??? z
        Czytaj całość
        Bożej łaski ? Dlaczego kończył ? czy skończył ? kiedy uczęszczał ? szkołę wyższą w Częstochowie a nie np. w Katowicach lub Gliwicach ( przy braku czasu tu ma najbliżej ) , bo tam było "dojście " Będzie prezes MGR. a nie dekarz !!!!!!!!!!!!!!
        • Ramun Zgłoś komentarz
         W czarnych barwach widzę przydzłość polskiego narciarstwa pod wodzà dekarza z Wisły.
         • Legionowiak 8.0 Zgłoś komentarz
          Małysz wygrał chyba wybory, bo razem sam ze sobą walczyć nie będzie. Myślałem, że do zarządu PZN startuje Piotrek Żyła, Justyna Żyła oraz żona, córka i zięć Orła z Wisły. Nic
          Czytaj całość
          się nie zmieni. Obawiam się, że PZN przemieni się w PZSK, czyli zamiast Polskiego Związku Narciarskiego będzie Polski Związek Skoków Narciarskich. No to więcej picia, jedzenia, Złotych Bażantów, występów w TVP i promowania rodziny.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×