Historyczna decyzja. Więcej skoków na igrzyskach olimpijskich

Władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego pokusiły się o podjęcie przełomowej decyzji. Postanowiono, że od kolejnych igrzysk olimpijskich obowiązywać będą nowe zasady.


Mateusz Domański
Mateusz Domański
Postanowiono, że od kolejnych igrzysk olimpijskich obowiązywać będą nowe zasady Getty Images / Adam Pretty / Postanowiono, że od kolejnych igrzysk olimpijskich obowiązywać będą nowe zasady
Klamka zapadła. Od kolejnych igrzysk olimpijskich skoczkinie będą walczyć o dwa komplety indywidualnych medali. Jest to gigantyczny krok w stronę równouprawnienia w skokach narciarskich.

MKOL podał, że pierwsze zmagania pań o olimpijskie złoto na dużej skoczni odbędą się w 2026 roku we Włoszech. Gospodarzem igrzysk będzie Mediolan i Cortina d'Ampezzo, natomiast sama rywalizacja przeprowadzona zostanie na obiektach w Val di Fiemme.

Kobiety twardo walczą o swoje prawa. Już wcześniej zdołały osiągnąć sukces w kontekście mistrzostw świata. Udało im się wypracować prawo do dwóch konkursów w ramach tych zmagań.

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez

Jeżeli chodzi natomiast o rywalizację olimpijską, to tutaj zmiany zakładają nie tylko wprowadzenie dodatkowego konkursu indywidualnego dla skoczkiń. Poinformowano już oficjalnie, że z programu zniknie mieszana drużynówka narciarzy alpejskich.

Igrzyska olimpijskie 2026 rozpoczną się 6 lutego i potrwają do 26 lutego.

Czytaj także:
Błyskawice zabrzmiały. Osiem goli na Florydzie
Zaskakująca zmiana u Ryoyu Kobayashiego. Tego nikt się nie spodziewał


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×