Wielki sukces Pawła Wąska. Pierwszy raz na podium

Na półmetku był siódmy, a skończył na podium. Paweł Wąsek osiągnął swój najlepszy wynik w karierze w zawodach Letniego Grand Prix.

PS
Paweł Wąsek PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Sobota jest niezwykle wymagająca dla skoczków. Ze względu na niekorzystne prognozy na niedzielę, w jednym dniu skumulowane zostały zawody duetów, jak i konkurs indywidualny. Wielu skoczków w krótkim czasie musiało oddać aż pięć prób.

W duetach drugie miejsce zajęli Biało-Czerwoni i zasygnalizowali, że będą walczyć o czołowe lokaty także indywidualnie. Tym bardziej, że na liście startowej było tylko 34 zawodników.

Na półmetku zmagań indywidualnych siódme miejsce po skoku na 96 metrów zajmował Paweł Wąsek, a dziewiąty był Stefan Hula (97,5 m). Po pierwszej serii niespodziewanie prowadził Vladimir Zografski (100 m) - przed Renem Nikaido (93,5 m) i Danielem Huberem (97 m).

W finale znakomicie spisał się Wąsek. Pofrunął aż 99,5 m, dzięki czemu awansował z siódmego na drugie miejsce. To zarazem jego pierwsze podium w karierze w Letnim Grand Prix.

Pierwszy triumf w karierze odniósł z kolei Nikaido (96 m w finale), wyprzedzając Polaka o 0,9 punktu. Na trzecim miejscu zawody zakończył Zografski (91 m w finale). Na szóstej lokacie sklasyfikowany został Hula, uzyskując 95,5 m w drugiej próbie.