Kolejna gwiazda skoków zdyskwalifikowana. Decyzja już po konkursie

Tuż po zakończeniu niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle doszło do jeszcze jednej dyskwalifikacji. Dzięki niej awans w klasyfikacji konkursu zaliczył Piotr Żyła.

PS
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Podczas niedzielnych zmagań skoczków narciarskich w Wiśle nie brakowało wielkich emocji, ale i dużych kontrowersji. Już w kwalifikacjach zdyskwalifikowanych zostało dwóch zawodników - w tym faworyt do podium, Kamil Stoch. Jego los podzielił także Junshiro Kobayashi.

To nie był jednak koniec zawirowań ze sprzętem i dyskwalifikacjami. Już po konkursie taka decyzja została podjęta wobec Ryoyu Kobayashiego. Japończyk zakończył konkurs na piątym miejscu, ale kilka minut po zawodach okazało się, że jego kombinezon jest nieregulaminowy.

Dzięki temu awans w klasyfikacji konkursu w Wiśle zaliczyli dwaj Polacy. Piotr Żyła przesunął się z dziewiątego na ósme miejsce, a Paweł Wąsek z 23. na 22.

Przypomnijmy, że triumfatorem drugiego konkursu w Wiśle został Dawid Kubacki. Polak z dużą przewagą pokonał drugiego Anze Laniska. Podium uzupełnił Marius Lindvik.