Po jednej zmianie u Norwegów i Niemców. Wielki powrót

Norwegowie i Niemcy dokonali po jednej zmianie w składach na weekend Pucharu Świata w Ruce. Zmagania startują już w piątek.

PS
Halvor Egner Granerud WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
W piątek wznowiona zostanie rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Tym razem zawodnicy startować będą już na śniegu - w odróżnieniu od zmagań w Wiśle, które odbywały się na igielicie. Niektóre zespoły dokonały zmian w zestawieniach na nadchodzące zawody.

W tym gronie znaleźli się Norwegowie i Niemcy. Alexander Stoeckl zdecydował, że w Finlandii zaprezentują się: Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Kristoffer Eriksen Sundal oraz Bendik Jakobsen Heggli. Ten ostatni - w stosunku do Wisły - zastąpił Fredrika Villumstada.

- Nie możemy doczekać się tego weekendu. W Ruce zawsze panuje iście świąteczna atmosfera. Ponadto są to pierwsze zawody w tym sezonie na śniegu - przyznał Stoeckl, cytowany przez Norweski Związek Narciarski.

ZOBACZ WIDEO: Nietypowa inauguracja i dłuższa przerwa. Co na to skoczkowie?
Na jedną zmianę zdecydowali się też Niemcy. Do sześcioosobowej drużyny powołani zostali: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Andreas Wellinger, Pius Paschke, Constantin Schmid i Stephan Leyhe. Dla tego ostatniego to powrót do Pucharu Świata. Doświadczony skoczek zastąpił zdecydowanie młodszego Philippa Raimunda.

Trener Stefan Horngacher zapowiedział, że w czwartek Niemcy oddadzą pierwsze skoki na śniegu w tym sezonie. Liczy, że jego podopieczni podniosą swój poziom w stosunku do tego, który prezentowali w Wiśle. Wówczas żaden z Niemców nie zakończył konkursu w TOP 10.

Program Pucharu Świata w Ruce (HS142):

Piątek, 25.11.2022
12:00 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:45 - Kwalifikacje

Sobota, 26.11.2022
7:45 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.11.2022
7:30 - Kwalifikacje
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także:
Nowe życie legendy. Skoki już tylko tłem
Rewolucja w ulubionym sporcie Polaków. "To możliwe rozwiązanie"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×