Piotr Żyła na podium. Wiemy, ile za to zarobił

W sobotę Piotr Żyła stanął na podium zawodów Pucharu Świata w Ruce. A to przełożyło się na pokaźny zarobek. Znamy oficjalną sumę.

PS
Piotr Żyła PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Piotr Żyła był najlepszym polskim skoczkiem podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Ruce. W pierwszej serii skoczył 143 metry i znajdował się tuż za podium. W drugiej wylądował metr bliżej, ale to wystarczyło, aby po raz 20. w karierze zakończyć zawody PŚ w TOP 3.

Zainkasował za to pokaźną sumę. Według oficjalnych informacji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, doświadczony skoczek otrzyma 7,5 tys. franków szwajcarskich - ponad 35 tys. złotych.

Czwarte miejsce w sobotę zajął lider Pucharu Świata - Dawid Kubacki. W ten sposób wywalczył 6 tys. franków szwajcarskich (ponad 28 tys. złotych).

Pod względem finansowym w sobotę bank rozbił Anze Lanisek. Słoweniec najpierw triumfował w kwalifikacjach, a później nie miał sobie równych w konkursie. W sumie zainkasował 15 tys. franków (czyli ponad 71 tys. złotych).

W niedzielę, również w Ruce, odbędzie się kolejny konkurs indywidualny Pucharu Świata. Start o godzinie 9:00. Wcześniej rozegrane zostaną kwalifikacje (7:30).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w niedzielę Piotr Żyła stanie na podium?